Olimpija igrala "Ob jezeru", a vseeno utonila!

Prva liga 7. Maj 201719:17 > 19:26
alesfevzer

Nogometaši Rudarja iz Velenja so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Olimpijo s 4:2 (3:0). To je bil prvi poraz za zmaje v prvenstvu pod vodstvom Safeta Hadžića.

Naj spomnimo; na prejšnjih treh medsebojnih tekmah letošnje sezone so bili Velenjčani boljši nasprotnik, saj so Ljubljančanom prepustili le točko, na zadnji tekmi v Stožicah pa so slavili s 4:2. Takšen je bil tudi današnjega obračuna na stadionu Ob Jezeru.

Uvodne minute so sicer pripadale gostujoči ekipi, ki je prvič nevarno zagrozila že v peti minuti, ko je pred Danijelom Miškićem posredoval Darko Zec. Tudi v nadaljevanju je imela še dve lepi priložnosti za zadetek, a kar ni uspelo njej, je v 24. minuti domačim. Iharoš je z desne strani podal uporabno žogo v kazenski prostor gostov, kamor je pritekel Dominik Glavina in s strelom z glavo s kakšnih sedmih metrov ob pomoči stative premagal nemočnega Roka Vodiška.

Velenjčani so se relativno hitro veselili tudi drugega zadetka v mreži Olimpije. Njeni branilci so na levi strani dovolili Johnu Maryju, da se je sprehodil v njihov kazenski prostor, nato pa s petih, šestih metrov popolnoma z levi strani z vrhom nogometnega čevlja sprožil strel proti Vodišku, ki ni najbolje posredoval.

V 34. minuti tekme je na semaforju pisalo že s 3:0, strelec pa je bil Iharoš, ki se je z več kot tridesetih metrov odločil za strel proti ljubljanskim vratom, žoga pa je končala na mestu, kjer se stikata prečnik in stativa. Vodišek je bil ob njegovem strelu nemočen, pred odhodom na odmor pa se je izkazal ob novem poskusu Glavine, ki je z vodilnim zadetkom svoje ekipe s šestnajstimi goli na lestvici strelcev prehitel Luko Zahovića.

Zgodaj v drugem polčasu so z drugim zadetkom Maryja Velenjčani povedli s 4:0. Kasneje je kanček upanja Ljubljančanom resda vrnil 18-letni Isaah Abass, a več kot še enkrat gostje mreže niso znali zatresti. Zadnji zadetek na tekmi za 4:2 je tako dosegel Miškić.