Krčani po preobratu do pomembne zmage v Celju

Prva liga 12. Maj 201721:42 > 21:58
NK Krško/Facebook

S petkovima obračunoma se je začel 33. krog Prve lige Telekom Slovenije. Koper je v gosteh s 4:0 ugnal Radomlje, Krško pa je na Areni Petrol v zadnjih izdihljajih obračuna prišlo do popolnega preobrata in do prve zmage po šestih tekmah.

Obračun na Areni Petrol so bolje začeli gostitelji, ki so do prve priložnosti prišli v 11. minuti, ko je po kotu do strela z glavo prišel Dalibor Volaš, a je žoga zletela mimo vrat. Krško, ki se je v prvem delu večinoma branilo, je bilo nevarno le v 14. in 20. minuti, ko je dvakrat poskusil mladi Martin Kramarič, posojen nogometaš Maribora, a se je obakrat izkazal Matjaž Rozman.

Volaš je nato v 29. minuti zapravil še eno priložnost, ko je iz težkega položaja s petih metrov nastreljal gostujočega vratarja Marka Zalokarja, v 32. minuti pa vendarle zadel. Primorec je izvedel prosti strel in mojstrsko zavrtinčil žogo čez živi zid in ugnal nemočnega Zalokarja.

V drugem polčasu bi lahko Celje hitro podvojilo svoje vodstvo, a je Volaš zapravil enajstmetrovko. Gostitelji so do 70. minute povsem nadzirali potek srečanja, nato pa se je strateg Igor Jovičević prehitro odločil za previdnejši pristop in bil za to kaznovan. Krško je izenačilo v 78. minuti ko je po kotu, ki ga je izvedel Kramarič, zmedo v domači obrambi kaznoval Ibrahim Arafat Mensah, ki se je dobro znašel pred vrati nemočnega Rozmana.

Celjani so nato znova pritisnili in bili nevarni preko Gorana Cvijanovića in Jucieja Lupete, za neučinkovitost pa sta jih v zadnjih sekundah obračuna z lepo akcijo kaznovala Filip Dangubić in Toni Mujan, ki je zadel za pomembno zmago Krškega. Krčani so vsaj do nedelje prehiteli Aluminij in imajo s tekmo več na 8. mestu dve točki prednosti pred nogometaši iz Kidričevega.

Koper razbil Radomlje

Radomlje so proti Kopru doživele že 24. poraz v tej sezoni. Že nekaj časa je sicer že jasno, da bodo drugo leto znova igrale v drugi ligi, kljub temu pa se je danes v športnem parku zbralo 400 navijačev.

Ti so videli zelo učinkovito predstavo Koprčanov, ki so v 3. minuti preko Sandija Križmana prišli do prvega zadetka. Senijad Ibričić je v 12. minuti z glavo stresel okvir vrat, gostje pa so prednsost podvojili v 23. minuti, ko je bil Aljaž Ivačič ob poskusu Rubena Belime nemočen. Gostje bi lahko v prvem delu dosegli še nekaj zadetkov, a niso znali kaznovati ene velike napake Ivačiča, ki je sicer zbral tudi nekaj pomembnih obramb.

V drugem delu so varovanci Igorja Pamića povsem nadzorovali potek srečanja. Belima je v 56. minuti povišali na 3:0, gostitelji pa bi lahko častni zadetek dosegli v 64. minuti, ko je Igor Barukčić zapravil enajstmetrovko. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Theofanis Tzandaris.