Gorica z igralcem manj premagala Rudar

Prva liga 13. Maj 201720:52 > 21:01
ND Gorica/Facebook

Nogometaši Gorice so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar z 2:1 (1:0). Novogoričani so z zmago proti Rudarju niz neporaženosti podaljšali na deset tekem, še bolj pomembno pa je, da so se še bolj vključili celo v boj za drugo oziroma tretje mesto.

Že v peti minuti so Novogoričani izigrali velenjsko obrambo, potem ko je Rifet Kapić podal v globino do Andrije Filipovića, ki je stekel v kazenski prostor in malce z desne strani podal žogo v sredino, kjer jo je s peto v mrežo preusmeril Dejan Žigon za vodstvo z 1:0 in svoj šesti zadetek v sezoni.

V 58. minuti pa je Rudar izenačil, potem ko je na robu kazenskega prostora do žoge prišel John Mary in nato s 15 metrov matiral Grego Sorčana. Mary se je s svojim 16. golom v sezoni izenačil na vrhu lestvice strelcev s soigralcem Glavino

Kljub številčni oslabljenosti, izključen je bil Grudina, so Primorci v 75. minuti spet povedli, potem ko je po kotu z desne strani, ki ga je izvedel Jaka Kolenc, v kazenskem prostoru z glavo zadel Tine Kavčič. Zanj je bil to drugi zadetek v sezoni.