Olimpija z zmago nad Domžalami nazaj na drugo mesto

Prva liga 13. Maj 201722:24 > 22:30
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 3:1 (2:1). Ljubljanski nogometaši so z zmago proti Domžalam znova prevzeli drugo mesto na prvenstveni lestvici. Pred zadnjimi tremi krogi imajo zdaj dve točki prednosti pred Domžalami in tri pred Gorico.

V bolj ali manj izenačenem prvem polčasu sta obe ekipi po dvakrat zatresli mrežo tekmeca. A na žalost Domžalčanov so sodniki zadetek Mihe Blažiča v 29. minuti, ko je po prostem strelu zadel z glavo, razveljavili, ker naj bi bil domžalski nogometaš v prepovedanem položaju.

Potem, ko je Leon Benko domače v 15. minuti povedel v vodstvo, je nato oo podaji Žana MajerjaElvis Bratanović po levi strani stekel v kazenski prostor in  v 24. minuti z diagonalnim strelom zadel za 1:1.

Končni izid polčasa je postavil Danijel Miškić, ki je zelo dobro izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora z leve strani, ko je žogo poslal ob bližnji vratnici v domžalsko mrežo.

Znova so se domači navijači razveselili v 66. minuti tekme. Domžalčani so v obrambi naredili napako, do žoge so prišli Ljubljančani, ki so jo spravili v kazenski prostor do Kingsleyja Boatenga, ki je le malce pred tem vstopil v igro. Ta si je nato pripravil prostor za strel in po tleh matiral Dejana Milića za 3:1. To je bil Boatengov prvenec v slovenski ligi.