Rijeka le še korak od naslova prvaka

Prva liga 17. Maj 201722:12 > 22:35
EuroFootball, Getty Images Sport

Nogometaši Rijeke so naredili še korak bližje naslovu prvaka, potem ko so v 34. krogu hrvaškega prvenstva z 2:0 v gosteh v Koprivnici premagali Slaven Belupo, kjer pred tekmo niso slavili zmage kar tri leta.

NK Rijeka

Ekipa Matjaža Keka je povedla 4. minuti tekme, ko je po predložku z leve strani iz neposredne bližine mrežo zatresel Franko Andrijašević. Gostitelji so imeli že pet minut pozneje priložnost, da izid poravnajo, a je vratar Andrej Prskalo nevaren poskus Heberja z roba kazenskega prostora ubranil.

Rijeka je nato prišla do podvojitve vodstva, sicer v zaključku prvega polčasa, ko je branilec Marko Vešović silovito sprožil z desne strani. Žoga je vratarja Antuna Markovića zadela v dlan, a je bil strel premočen.

Na drugi pomembni tekmi večera je Dinamo po pravi drami z 2:1 premagal Istro, zato ostaja bitka za naslov prvaka še odprta, a Rijeka lahko naslov prvaka potrdi že v prihodnjem krogu, ko pred domačimi navijači gosti predzadnjo Cibalio.