Milanič: Brez energije in forme

Prva liga 18. Maj 201711:18 > 11:28
NK Maribor/Drago Wernig

Prvaki iz Maribora nadaljujejo s slabimi predstavami v Prvi ligi Telekom Slovenije. Tokrat so bili na štajerskem derbiju z 2:0 boljši Celjani, vijoličasti pa so na zelenici znova delovali povsem brezidejno.

Vsaj začetek je še bil soliden, potem pa smo padali. Videlo se je, da nimamo prave energije. Da nismo v formi in da fantje, ki niso veliko igrali, nimajo prave pomoči od ostalih. Nastala je nekakšna takšna mešanica, ko bi v nekem drugem trenutku lahko med tekmo tudi obrnili rezultat. V tem, kakršnem smo zdaj, pa zagotovo ne,” je po dvoboju s Celjem dejal Darko Milanič.

Poraz v 34. krogu je bil peti v letošnjem prvenstvu, trener vijoličastih pa je med prvo analizo tekme izpostavil:  “Imeli smo kar nekaj obetavnih napadov, a smo se v zaključkih odločali slabše, kot bi se morali. Nastal je vtis, da ne delujemo tako slabo na začetku, potem pa je že bilo opazno, da je energije zmeraj manj. Nismo delovali kot celota, vsak je želel storiti nekaj po svoje in ni izgledalo dobro.

Mariborčani se po zagotovitvi 14. naslova vidno mučijo, predvsem se opazi upad tekmovalnega naboja. “Upal in govoril sem, da bo drugače. Toda besede velikokrat niso dovolj. Padli smo v eno obdobje, ko je veliko poškodb, ob tem pa so rotacije z iskanjem določenih rešitev, ko minute dobivajo fantje, ki vmes niso veliko igrali, pripeljale do tega, da v zadnjih dveh tekmah naša podoba ni dobra in nismo takšni, kot bi si želeli biti,” je realno dejal Milanič.

Po dveh zaporednih porazih Mariborčane zdaj čakata še dve preizkušnji. Najprej vijoličasti odhajajo na gostovanje k zadnjim Radomljam, v zadnjem krogu pa bodo ob slavju naslova gostili Krško. Milanič se strinja, da bo za zadnjih 180 minut potrebno poiskati motivacijo in zvišati nivo igre: “Vse bo odvisno od nas. Moramo najti fante, ki imajo največ energije, da odigrajo dobro še teh 180 minut. Nihče ne sme pomisliti, da je po osvojenem naslovu ostal le še sprehod do konca. Preostali tekmi je treba odigrati bistveno boljše kot prejšnji.