Bišćan: Vse kar sem slišal o Olimpiji je pozitivno!

Prva liga 5. Jun 201722:18 > 22:23
Srdjan Vrancic

Igor Biščan je bil pred dnevi razglašen za novega trenerja NK Olimpije, nekdanji član Liverpoola pa se veseli izziva, ki je pred njim, a se zaveda, da bo za uspeh potrebno trdo delo.

Nekdanji nogometaš Liverpoola, nazadnje pa strateg hrvaškega Rudeža Igor Bišćan, s katerim je osvojil drugoligaško tekmovanje, ni skrival navdušenja nad tem, da bo vodil Olimpijo: “Srečen sem. Vem, kam sem prišel. Vem, da ima veliko ljudi v Sloveniji rado Olimpijo. Čaka me težka naloga, na katero sem pripravljen.”

“Vse, kar sem doslej izvedel o klubu, ljudeh in pogojih je pozitivno. Poznam igralce, toda ne še dovolj dobro. Kmalu bodo spoznali moj način nogometa, jaz pa njihovo kakovost. Verjamem, da bomo dobro sodelovali in da bodo temu primerni tudi rezultati,” nadaljuje Bišćan, ki ga prva uradna tekma čaka že 29. junija, ko bodo zmaji začeli z igranjem v kvalifikacijah za Evropsko ligo.

“Dobra stvar je, da premor ni dolg, tako da klasična fizična priprava ne bo potrebna. Teh devetnajst dni bo zelo pomembnih, poskušali bomo dvigniti razpoloženje, moramo pa tudi poskrbeti za čim manj poškodb. Najprej moramo stabilizirati moštvo in postaviti temelje,” še dodaja hrvaški strokovnjak, ki je z Olimpijo že imel izkušnjo. Kot nogometaš Liverpoola je namreč leta 2003 gostoval za Bežigradom, kjer je s soigralci s srečnim golom ob koncu tekme odnesel remi z 1:1, povratno tekmo v Angliji pa so dobili favorizirani redsi.

Bišćanu bosta pri delu pomagala tudi Ante Tomić in kondicijski trener Vedran Naglić.

Vir: nkolimpija.si