Bišćan brez ustrezne licence za vodenje Olimpije

Prva liga 17. Jun 201711:21 > 11:34
Srdjan Vrancic

Pri Olimpiji so si privoščili nov spodrsljaj. Milan Mandarić je za novega trenerja izbral Igorja Bišćana, ki pa je ta položaj zasedel brez ustreznih strokovnih znanj. Hrvat lahko trenutno vodi le tretjeligaške klube, zato je lahko ogrožena tudi njegova prihodnost.

Dnevnik je danes postregel z zelo zanimivo informacijo, ki bi lahko vnovič pretresla ljubljansko Olimpijo. Milan Mandarić je pred dvema tednoma za trenerja članskega moštva izbral Igorja Bišćana, ki pa pri 39 letih nima potrebne licence za vodenje kluba v prvi slovenski ligi.

Zgodbo je Dnevniku potrdil ravnatelj zagrebške nogometne akademije Vatroslav Mihačić, ki je povedal, da je Igor Bišćan doslej pridobil le licenco Uefa A. S to lahko tako v Sloveniji kot na Hrvaškem deluje le v tretji ligi.

39-letnik je sicer prvi hrvaški trener Olimpije pod Mandaričem, za nadaljevanje dela pri ljubljanskem klubu pa bo moral pridobiti trenerski naziv UEFA Pro. Pridobitev licence je sicer dolgotrajen postopek, ki pa pri Bišćanu poteka presenetljivo hitro, kar so za Dnevnik potrdili tudi marsikateri sogovorniki.

Mihačić je dejal, da je Bišćan sicer že povsem blizu pridobitvi prepotrebnega naziva, za katerega je opravil že vse teoretične izpite. “Bišćanu do pridobitve licence Uefa Pro manjka le še zagovor zaključnega izpita, ki ga pripravlja v sodelovanju z mentorjem. Diplomo bi lahko pridobil v roku desetih dni,” iz Zagreba sporoča Mihačić.

Bišćan, sicer že sedmi Mandarićev trener v zadnjih dveh letih in pol, se zaenkrat še ni odzval na te očitke, jasno pa je, da bi po tem razkritju lahko ostal celo brez dela.