Mešanović Mariboru že takoj prinesel zmago

Prva liga 24. Jun 201720:59 > 21:10
NK Maribor

Maribor je danes v Gornji Radgoni odigral prijateljsko tekmo proti Vardarju in slavil z minimalnih 1:0. Edini zadetek na tekmi je prispevala najnovejša okrepitev v napadu vijoličastih Jasmin Mešanović.

Dvoboj z Vardarjem je že imel številne elemente tekmovalnih preizkušenj, ekipi nista dovolili veliko prostora pri izpeljavi napadalnih akcij. Po lepi kombinaciji so vijoličasti prišli do obetavnega poskusa v 15. minuti, ko je Hotić z roba kazenskega prostora usmeril žogo ob levi vratnici. V 19. pa je Bajde podal do Ahmedija, ki pa ob branilcih ni uspel priti do udarca v okvir vrat. Na preizkušnjo je v 30. minuti z udarcem z razdalje vratarja tekmcev spravil Kabha, Gačevski je z nekaj težavami ukrotil žogo. Najbližje vodstvu so bili državni prvaki v 36. minuti, ko je med daljšo akcijo po kotu Vrhovec podal Rajčeviću, po njegovem poskusu je vratar Vardarja žogo odbil, a jo je pred golovo črto še uspel doseči pred Mešanovićem. Ni pa našemu novemu napadalcu uspel preprečiti veselja nekaj minut pozneje, po udarcu z roba kazenskega prostora iz težkega položaja. Po boljši igri v prvem polčasu je tik pred odmorom v okvir vrat ciljal še Ahmedi, Gačevski je bil na pravem mestu. Makedonski prvaki so zapretili z udarcema Kojaševića in Blaževskega z razdalje, a s premalo natančnostjo. Ob poskusu Bersegyana v 40. minuti pa se je izkazal Handanović.

Na začetku drugega polčasa je sledilo nekaj menja. V 50. minuti je poizkus Hotića ustavil vratar Pačovski. Ob nadaljevanju pobude s strani ekipe Maribora pa je Pihlerju povišanje vodstva v 63. minuti preprečila prečka. V nadaljevanju tekme je bil Maribor še naprej nevaren, omeniti pa gre zgolj dva poizkusa Tavresa.