Dangubić okrepil napad Celja

Prva liga 25. Jun 201722:05 > 22:11
NK Celje

Nedelja je bila na Areni Petrol zelo živahna. Celjsko moštvo je okrepil napadalec Filip Dangubić, ki bo do 31. maja 2018 igral kot posojen nogometaš Rijeke. Vratar Matjaž Rozman je podpisal novo pogodbo (1+1), novo pogodbo pa je sklenil tudi vratar Metod Jurhar. Za naslednje tri sezone.

Po številnih odhodih je člansko moštvo Celja dobilo prvega novinca. Zasedbi trenerja Tomaža Petroviča bo v sezoni 2017/18 pomagal Filip Dangubić, za katerega bo Celje po Krki in Krškemu že tretji slovenski klub. Otrok reškega kluba bo tudi v Celju igral kot posojeni nogometaš aktualnega hrvaškega prvaka.

Dvaindvajsetletni napadalec je bil eno od odkritij lanske sezone, saj je bil s trinajstimi goli najboljši strelec posavskega prvoligaša, s še šestimi asistencami.

Z vrst celjskega prvoligaša so sporočili tudi dve podaljšanji pogodb. Matjaž Rozman, v prihodnje prvi vratar, je z vodstvom Celja sklenil enoletno pogodbo z možnosto podaljšanja sodelovanja še za eno leto.

Triletni dogovor pa je podpisal tudi vratar Matic Jurhar. V knežjem mestu vzgojeni vratar šteje 20 let, v Prvi ligi Telekom Slovenije pa je debitiral že v sezoni 2014/15, ko je v 35. krogu prvenstva zaigral v tekmi z Gorico.