Tretja zaporedna zmaga za Maribor

Prva liga 28. Jun 201721:43 > 21:53
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani nadaljujejo s pripravljalnimi tekmami za novo sezono. Tokratni nasprotnik je bil najzahtevnejši do sedaj, kljub temu pa so vijoličasti dosegli novo zmago. V Limbušu so z 2:1 premagali Dinamo iz Bukarešte.

V ekipi Darka Milaniča sta še vedno manjkala poškodovana Jean-Claude Billong in Denis Šme, manjkal pa je tudi Damjan Bohar, ki je sicer že začel s treningi. V prvi postavi je tokrat začel Luka Zahović.

Začelo se je z obetavno situacijo pred romunskim golom. Hotić je v 4. minuti z desne strani podal pred gol, Vrhovec pa ni uspel doseči žoge in jo preusmeriti proti vratom. Ob kompaktnosti na obeh straneh ni bilo veliko možnosti za pripravo zaključnih akcij. Nogometaši Dinama so zapretili v 22. minuti, ko je brez dosojenega prekrška Rivaldo Junior iz obrata v kazenskem prostoru dočakal dvoboj ena na ena z našim vratarjem, toda Handanović je z izjemnim posredovanjem preprečil vodstvo. Med iskanjem poti do vrat Dinama je z razdalje v 30. minuti ciljal Vrhovec, a ni bil natančen. Po spretni samostojni akciji si je štiri minute pozneje položaj za udarec pripravil Viler, žogo pa usmeril mimo leve vratnice. Handanović je v 38. minuti ustavil tudi poskus Nistorja, na drugi strani pa je akcijo vijoličastih z udarcem z glavo zaključil Hotić, na pravem mestu vratar Penedo.

Za drugi polčas najprej dve spremembi v ekipi Maribora (Obradović in Tavares namesto Handanovića ter Hotića) in menjava vratarja pri Dinamu. V 55. minuti pa vodstvo za slovenske prvake. Ob predložku Vilerja prekršek Steliana nad Zahovićem v kazenskem prostoru, sodnik Tkalčič pa je pokazal na belo točko. Zahović je prevzel vlogo izvajalca in z natančnim udarcem premagal novega vratarja pri tekemcih, Branescuja. Le štiri minute pozneje pa povišanje vodstva, tokrat po predložku Ahmedija z leve strani spreten odziv Šulerja pred golom, ki je iz težkega položaja poslal žogo v desni spodnji del mreže. Zaradi drugega rumenega kartona je v 68. minuti moral z igrišča Vrhovec, ob številčni prednosti pa so Romuni zmanjšali zaostanek. Po dveh poskusih je žoga le končala v mariborski mreži. Obradović je sprva uspešno posredoval, toda žoga se je odbila do Costacheja, ki je iz bližine zadel. Tudi ob razmerju 10:11 na terenu Mariborčani niso ostali v podrejenem položaju. Najprej je do udarca po podaji Vilerja prišel Tavares, a se je znova izkazal vratar Branescu. Že ob naslednji akciji je žoga šla mimo vratarja v mrežo, po podaji Vilerja se je dobro znašel Mešanović, a je bil njegov tretji zaporedni zadetek razveljavljen zaradi ofsajda. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil in Mariborčani so zabeležili tretjo zaporedno zmago.

Pripravljalni tekmi sta odigrala tudi Triglav in Celje. Celjani so zabeležili prvo letošnjo zmago, nogometaši kranjskega Triglava pa so morali priznati premoč Ankar Permu.