Aluminij po preobratu ugnal Krško

Prva liga 21. Jul 201720:45 > 20:54

Uvodna tekma 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije je prinesla razburljiv obračun med Aluminijem in Krškim. Gostitelji iz Kidričevega so srečanje dobili s 4:2.

Tekmo so bolje začeli nogometaši Aluminija, ki so zapretili v 8. minuti, ko je Žiga Škoflek stresel prečko. Le tri minute pozneje je poskusil še Vedran Mesec, a je njegov poskus zaustavil vratar. Krčani so imeli v uvodu veliko težav v obrambi, zmeda v lastnem kazenskem prostoru pa bi se lahko v 16. minuti končala tudi z avtogolom Jana Gorenca.

Aluminij je premoč kronal v 33. miuti, ko je z natančnim strelom po tleh v kazenskem prostoru zadel Ibrahim Mensah. Le nekaj trenutko zatem je Aluminij znova zapretil, spet pa se je stresel okvir vrat. Tokrat je poskusil Francesco Tahiraj.

Drugi polčas je prinesel boljšo igro Krškega, najbolj razigran pa je bil Miljan Škrbić. Omenjeni nogometaš je prvič zapretil v 53. minuti, ko je njegov poskus še ustavil vratar domače ekipe. Le štiri minute kasneje pa je bil Škrbić dovolj natančen in poskrbel za izenačenje na 1:1.

Gostje se niso ustavili in na krilih izenačujočega zadetka hitro prišli do popolnega preobrata. Lepo akcijo je znova zaključil Škrbić, ki je tako v prvih dveh krogih prvenstva dosegel kar štiri gole.

Sledila je razburljiva končnica, ki je prinesla popoln preobrat Aluminija. Gostitelji so zaigreli agresivnješe in izenačili v 81. minuti, ko je zadel Mesec. V 83. minuti je branilec Krškega Marko Krajcer nespretno posredoval in žogo poslal v lastno mrežo, končni izid pa je postavil Marko Nunić.

PLTS se nadaljuje jutri, ko sta na sporedu dve tekmi.