Tavares znova rešitelj Maribora, Rudar ugnal Ankaran

Prva liga 22. Jul 201719:37 > 19:50

Nogometaši Maribora so v Kranju na tekmi 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Triglavu zaostajali že z 0:2, a so se v zadnjih 20 minutah čudežno izvlekli in prišli do celo do zmage. Tekmo je odločil večni odrešitelj vijoličastih Marcos Tavares. Na večerni tekmi je Rudar s 3:1 premagal Ankaran.

Razburljiv je bil že prvi polčas, a lepa množica navijačev v kranjskem športnem centru v prvih 45 minutah ni videla zadetkov. Obe ekipi sta sicer imeli nekaj priložnosti, a sta se vedno izkazala vratarja.

V drugem polčasu pa najprej prepih v mariborski obrambi in presenetljivo vodstvo Triglava. Najprej je za vodilni zadetek v 55. minuti poskrbel Luka Majcen, isti nogometaš pa je v 60. minuti izkoristil napako Marka Šulerja in Blaža Vrhovca ter s podajo našel Mateja Poplatnika, ki je povišal na 2:0.

Gostujoči strateg Darko Milanič je hitro posegel po dveh menjavah in svojim varovancem zaokazal popoln napad. V igro sta vstopila Luka Zahović in Damjan Bohar, prav slednji pa je bil jeziček na tehtnici za vijoličaste.

Gostje so izid znižali v 71. minuti, ko je po akciji iz kota do prvenca v PLTS prišel Jasmin Mešanović, do izenačenja pa prišli v 86. minuti, ko je novo podajo Vrhovca izkoristil prej omenjeni Bohar. A šokov za novince v prvi ligi še ni bilo konec. Le dve minuti kasneje je namreč za popoln preobrat lanski prvakov poskrbel kapetan Marcos Tavares, ki je tako zagotovil mirno pripravo na sredino kvalifikacijsko tekmo za ligo prvakov proti islandskemu prvaku Hafnarfjordurju.

V večernem terminu sta se na stadionu Ob jezeru pomerila velenjski Rudar in še drugi novinec v ligi Ankaran. Velenjčani so tekmo dobili s 3:1.