Olimpija z zmago v Gorici ostaja na vrhu lestvice

Prva liga 23. Jul 201722:07 > 22:24
NK Olimpija/Twitter

Rudar, Maribor in Olimpija so tri ekipe, ki po dveh krogih državnega prvenstva niso oddale točk. Vrh razpredelnice zasedajo Ljubljančani, ki so v derbiju kroga z 2:0 ugnali Gorico.

Prezadovoljen sem s tem, kar so fantje pokazali na zahtevnem gostovanju. Popolnoma zasluženo smo zmagali, niti v enem samem trenutku od prvega gola ni bilo dvoma, kdo bo na koncu slavil.  Določene malenkosti moramo še popraviti, a v celoti gledano sem res vesel z igro,” je po zmagi dejal trener Olimpije, Igor Bišćan.

Ta je v prvi postavi opravil tri spremembe, v primerjavi s prejšnjo prvenstveno tekmo s Celjem. V zeleno-belem dresu je debitiral Dario Čanađija, na desnem boku je prvič od začetka zaigral Mitch Apau, na levi strani zvezne vrste pa je priložnost dobil povratnik po poškodbi Nik Kapun. V napadu je tudi tokrat igral Issah Abass.

Mladi Ganec je bil v prvem polčasu zelo aktiven in poskrbel za vodstvo “zmajev”. Na levi strani kazenskega prostora se je do žoge dokopal Čanađija, jo spravil pred gol, tam se je odbila do Issaha, ki jo je zaustavil in z natančnim strelom mimo branilca poslal v daljši kot nemočnega Grege Sorčana.

Tudi v drugem polčasu je bila Olimpija boljši tekmec. Po kotu je do strela z glavo prišel Branko Ilić, toda meril mimo gola. Na polovici drugega polčasa je Bišćan na zelenico poslal tudi Blessinga Elekeja, in s to menjavo zadel v polno.

V 75. minuti je Nigerijec žogo sprejel na levi strani, praktično na sredini igrišča, v odličnem slogu potegnil, preigraval, podal do Ricarda Alvesa, ki mu je žogo fantastično vrnil s peto, potem pa je Blessing z natančnim strelom žogo plasiral mimo Sorčana za 2:0. Zadetek, ki bo ob Boharjevem zagotovo končal v vrhuncih kroga, se pa Eleke gola ni veselil, saj je nekoč igral za Gorico.

Do konca tekma so zmaji brez težav nadzarovali potek srečanja in se po zadnjem sodniškem žvižgu veselili zmage. Naslednja tekma Olimpijo čaka v nedeljo, 30. julija (ob 16.50 uri), ko v Stožice prihaja Aluminij, medtem ko se bo Gorica isti dan ob 20. uri v gosteh pomerila s Celjem.