Na Sportklubu najbolj zanimiva 2. SNL do sedaj!

Prva liga 27. Jul 201711:29 > 11:41
NK Mura

V preteklosti smo na Sportklubu vselej skrbeli za nogometne navdušence s prenosi najboljših evropskih lig (Premier liga, La liga), Lige prvakov ter Evropske lige, v novem tekmovalnem obdobju pa boste lahko uživali tudi v prenosih 2. SNL, ki še nikoli ni bila tako zanimiva.

Drugoligaško tekmovanje bo letos še kako zanimivo – brez dvoma najbolj zanimivo v zgodovini. Liga se je z desetih klubov razširila na šestnajst, v tekmovanju, kjer se klubi borijo za vstop med najboljše, pa so tudi klubi iz tradicionalno nogometnih pokrajin.

Sedmerici lanskoletnih drugoligašev – Dobu, Brežicam, Dravi, Brdom, Krki, Zarici in Veržeju – so se v novi sezoni pridružile Radomlje, ki so se poslovile od prvoligaške druščine. Kar osem klubov se v drugi razred slovenskega nogometa seli po uspešni tretjeligaški sezoni. V zahodni skupini so si drugoligaško vozovnico priigrali Sežanci in Dekančani, Rogaška in Fužinar pa sta bila uspešna v severni skupini. Z drugoligašem se bo lahko po letu 2012 pohvalila tudi prestolnica, AŠK Bravo in Ilirija pa bosta mestni derbi odigrala v 15. krogu, sredi novembra. Že v začetku septembra, natančneje v petem krogu, pa bosta v Lendavi prekmurski derbi odigrali ekipi Nafte in NŠ Mure, ki sta bili v preteklem tekmovalnem letu najboljši v 3. SNL vzhod.

V jesenskem delu prvenstva bodo klubi predvidoma odigrali 17 krogov, še 13 tekem pa vsakega od drugoligašev čaka spomladi.

Več kot očitno nas čaka zanimiva in napeta 2. SNL kot že dolgo ne. Manjkalo ne bo sosedskih obračunov in mestnih derbijev, tudi številne zveneče okrepitve dokazujejo, da imajo praktično vsi klubi željo po napredovanju v najvišji kakovostni razred slovenskega nogometa. Na Sportklubu si boste vsak krog ogledali eno (najzanimivejšo) tekmo, zato vabljeni v našo družbo!

Drugoligaški ples se pričenja v petek, 4. avgusta, ko se bosta ob 20:00 pred kamerami Sportkluba pomerila Nafta 1903 in Roltek Dob, v drugem krogu si boste nogometni navdušenci lahko ogledali srečanje med Muro in Radomljami, v tretjem krogu sledi obračun med Ilirijo in Muro, že v petem pa veliki prekmurski El Clasico med Muro in Nafto. Zanimivo bo!

2. SNL (prenosi na Sportklubu):

1.krog, 4.8.2017 ob 20:00:
Nafta 1903 – Roltek Dob

2.krog, 13.8.2017 ob 17:30:
Mura – Kalcer Radomlje

3. krog, 21.8. ob 17:00: