Aluminij z devetimi do remija proti Celju

Prva liga 4. Avg 201719:59 > 20:02
PrvaLiga

Na uvodni tekmi četrtega kroga državnega nogometnega prvenstva sta se Aluminij in Celje razšla brez zmagovalca (2:2).

Celjani so v tropskih razmerah, temperature so se povzpele do 37 stopinj, povedli v 31. minuti, ko je Luka Žinko mojstrsko izvedel prosti strel z okoli 25 metrov. Za Aluminij so se stvari v kratkem že poslabšale, saj je Martinović v 35. minuti kot zadnji mož obrambe povlekel prodirajočega Filipa Dangubića, tako da mu je glavni sodnik Alen Borošak pokazal rdeči karton, nato pa dosodil še enajstmetrovko. Izvajal jo je Dangubić sam, a je zgrešil okvir vrat.

V 44. minuti je Žiga Škoflek po preigravanju v kazenskem prostoru gostov padel, tako da je Borošak spet pokazal na belo točko, tokrat za Aluminij. Zanesljivo jo je izvedel Matic Vrbanec.

V 74. minuti so Celjani znova povedli. Rudi Požeg Vancaš je z desne strani prodrl v kazenski prostor, preigral Dejana Petrovića, nato pa z diagonalnim strelom po tleh matiral še Janžekoviča. A veselje gostov je bilo kratko, saj je že v naslednjem napadu Ibrahim Mensah po samostojnem prodoru izenačil. A malo kasneje so domači ostali še brez enega igralca – Mateja Rodina, ki je prejel še drugi rumeni karton.

Vodilna Olimpija in Maribor bosta igrala v soboto oziroma v nedeljo. Ljubljančani bodo v soboto gostovali v Kranju, medtem ko se bodo Mariborčani v Dravogradu pomerili z Ankaranom.