Triglav zadržal vse nalete Olimpije

Prva liga 5. Avg 201718:44 > 18:58
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije, ki so v novo sezono Prve lige Telekom Slovenije krenili s tremi zaporednimi zmagami, so pri kranjskem Triglavu oddali prvi točki. Srečanje se je končalo z 0:0.

Tekmo je z uvodnim strelom začel plavalec in paraolimpijec Darko Đurić, ki je požel bučen aplavz več kot 1.000 gledalcev v Športnem centru Kranj.

Obe ekipi sta tekmo kljub veliki vročini začeli dinamično. Olimpija je hitro prevzela pobudo, a so se nogometaši Triglava uspešno branili. Prvo večjo priložnost smo videli v 33. minuti, ko je po predložku Alvesa zaključil Issah Abbas, ki z glavo ni bil natančen. Na drugi strani je podobno zapretil David Zec. Do konca polčasa so bili podjetnejši Ljubljančani, ki pa si niso priigrali kakšne večje priložnosti.

Tudi drugi polčas je prinesel podobno sliko. Olimpija je še naprej pritiskala, Triglav pa se je dobro branil. Največjo priložnost je v 59. minuti zapravil Abas, ki se je po podaji Stefana Savića znašel sam pred Džafićem, ki se je izkazal z obrambo.

Pritisk Olimpije je bil vedno bolj silovit, nogometašem Triglava pa so vidno pešale moči. V 84. minuti je po podaji s kota zapretil še Kenan Bajrić, a tudi on pri strelu z glavo ni bil natančen. Gorenjci so od 90. minute naprej igrali tudi brez izključenega Luke Majcena, a si kljub temu priigrali veliko točko.

4. krog, ki se je z obračunom med Aluminijem in Celjem (2:2) začel že včeraj, se nadaljuje z večerno tekmo med Rudarjem in Krškim, končal pa se bo jutri, ko se bodo pomerili še Ankaran in Maribor ter Domžale in Gorica.