Maribor brez težav čez Ankaran, remi v Domžalah

Prva liga 6. Avg 201718:48 > 18:53
NK Maribor

Državni prvaki so v mrežo novinca v prvi ligi nasuli pet zadetkov. Blestel je predvsem Dino Hotić. Domžale in Gorica sta se razšla brez zmagovalca.

Mariborčani so brez težav prišli do nove zmage. Začelo se je že v drugi minuti, ko je po podaji Hotića v prazno mrežo žogo poslal Kramarić. V 36. je povišal Pihler, v deseti minuti nadaljevanja pa je dvema asistencama krasen zadetek dodal Hotić. Za Maribor sta zadela še Tavares in Delgado, ki je dosegel avtogol.

Domači so poraz oblažili prek Kidrića.

Vijoličasti so po štirih krogih edino moštvo z dvanajstimi točkami in so z novo zmago na vrhu prehiteli Olimpijo.

V večernem terminu sta se pomerila Domžale in Gorica, tekma pa se je končala z 1:1. Za Goričane, zanje je bila to prva točka v letošnji sezoni, je zadel Edafe, izenačil pa je Franjić.