Domžale ustavile serijo Maribora

Prva liga 11. Avg 201722:19 > 22:22
NK Domžale

Derbi 5. kroga PLTS med Mariborom in Domžalami se je v Ljudskem vrtu končal brez zadetkov. Ravbarji so kot prvi letos v prvenstvu odščipnili točke prvakom.

V Ljudskem vrtu so za popolno oceno manjkali le zadetki, saj so gledalci spremljali zanimivo in dinamično predstavo. Mariborčani in Domžalčani so se predstavili v izjemno spodbudni luči, kar v luči evropskih preizkušenj naslednji teden seveda veseli navijače obeh moštev.

Jasmin Handanović in Dejan Milić sta bila ves čas zaposlena, vendar uspela zaustaviti vse strele na vrata. V 20. minuti je Senijad Ibričić po trku z Markom Šulerjem neuspešno zahteval najstrožjo kazen. Pri vijoličastih, za katere je celotno srečanje odigral povratnik Martin Milec, je bil zelo aktiven Mitja Viler, ki je v 73. minuti s strelom z 20 metrov stresel desno vratnico.

Olimpija v soboto gosti Rudar in lahko z zmago na prvem mestu ujame Maribor. Na uvodni tekmi 5. kroga sta se Celje in Triglav prav tako razšla brez zmagovalca (1:1).