Vir: Getty Images/Stephen Pond
Nogomet 13.08.2017 | 09:25 > 09:34

Olimpija nadigrala Rudar in prehitela Maribor

V petem krogu državnega prvenstva je Olimpija pred svojimi navijači s 4:0 ugnala Rudar iz Velenja.

NK Olimpija

Vir: NK Olimpija Ljubljana

Velenjčani, ki so bili v prejšnji sezoni trn v peti Ljubljančanov, saj so na štirih medsebojnih tekmah osvojili kar deset točk, so tokrat gladko izgubili. Olimpija je že do polčasa prišla do zanesljive prednosti z 2:0.

Prvi zadetek so zmaji dosegli v 26. minuti, ko je Ricardo Alves zanesljivo izvedel 11-metrovko, ki jo je po prekršku Roberta Pušaverja priigral Issah Abass. Na 2:0 je v 44. minuti povišal Stefan Savić.

Tudi v drugem polčasu se Rudar ni prebudil, Ljubljančani pa so v 52. minuti povišali na 3:0. Najprej je do strela v kazenskem prostoru prišel Savić in v glavo zadel Radana, ki je po močnem udarcu obležal na tleh in Stožice zapustil z rešilnim vozilom, žogo pa je v prazno mrežo poslal Nik Kapun. Končni rezultat je v četrti minuti sodnikove dodatka postail Blessing Eleke.

Že pred tem je do prve zmage v sezoni prišla Gorica, ki je z 1:0 ugnala Aluminij. 5. krog bosta v nedeljo zaključika Kšrko in Ankaran Hrvatini.