Mariborčani tik pred zdajci ohranili vse tri točke

Prva liga 19. Avg 201722:01 > 22:20
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so v tekmi 6. kroga državnega prvenstva doma premagali Krško. Po prvem polčasu so z golom Gregorja Bajdeta vodili z 1:0, srečanje pa se je končalo z izidom 3:2. Gorica je v gosteh s 3:1 premagala Triglav.

Zaradi izjemno pomembne povratne tekme kvalifikacij za Ligo prvakov je strateg vijoličastih Darko Milanič jasno nekoliko premešal udarno zasedbo in nekaterim igralcem namenil počitek, kar se je na koncu skoraj poznalo na rezultatu. Počitek je dobil tudi prvi vratar Jasmin Handanović.

Sicer so aktualni državni prvaki povedli z golom Gregorja Bajdeta v 32. minuti, a so Krčani v drugem polčasu dvakrat prednost izničili, kar pa ni bilo dovolj za točko. V 63. minuti je prednost Maribora izničil David Kovačič, v 74. minuti pa so gledalci spet videli vodstvo za domače, potem ko je zadel Damjan Bohar.

Gostje se niso predali in prek Miljana Škrbića v 81. minuti izenačili in kazalo je, da bodo iz Ljudskega vrta odnesli veliko točko (imeli so priložnost celo za vse tri, saj je Škrbić nevarno zapretil, a se je Obradović izkazal).

Nato pa je prišla 95. minuta in infarktni zaključek. Bohar je izvajal kot, Marwan Kabha prišel do udarca z glavo, Zalokar je žogo odbil, a le do Aleksa Pihlerja, ki je s hitrim, spretnim odzivom postavil končni izid 3:2. Mariborski vezist je poskrbel za to, da imajo vijoličasti po šestih krogih na vrhu lestvice 5 zmag in remi.

Do zmage so danes prišli tudi Goričani, ki jim je v Kranju uspel preobrat. Po golu Mateja Poplatnika iz enajstmetrovke za Triglav, so za “vrtnice” zadeli Rifet Kapić, Donatus Edafe in Mark Gulić. Olimpija bo v nedeljo igrala proti Ankaranu Hrvatinom. V Dravogradu naj bi priložnost v zeleno-belem dresu prvič dobil Andrej Vombergar.