Razigrani Abass poskrbel za zmago Olimpije

Prva liga 20. Avg 201718:31 > 18:46
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so slavili na gostovanju v Dravogradu, kjer so z 2:1 ugnali Ankaran.

Olimpija je bila v prvem polčasu pričakovano boljši nasprotnik in narekovala ritem, a ni uspela streti domače obrambe. Nekajkrat so bili nevarni tudi gostitelji, a se mreži do odmora nista zatresli.

Drugi polčas je bil nato poln akcije. S sijajnim zadetkom Dina Štigleca so v 50. minuti povedli Ljubljančani, a je njihovo veselje trajalo le sedem minut, v 57. minuti je namreč izenačil Bradley Meledje.

Igra Olimpije ni bila takšna kot si jo želi trener Igor Bišćan, ki je hitro izvedel dve menjavi. V igro sta vstopila Nathan Oduwa in debitant Andres Vombergar ter poskrbela, da so Ljubljančani znova prevzeli pobudo.

V 78. minuti sta dobro akcijo na desni izpeljala Oduwa in Apau, predložek v sredino pa je izvrstno izkoristil Issah Abass in poskrbel za drugo ljubljansko vodstvo. V zadnjih izdihljajih tekme je razigrani Abass še enkrat zadel in postavil končni rezultat 3:1.

Naslednji nasprotnik Olimpije je Maribor, ki v Stožice prihaja prihodnjo nedeljo.

Zvečer je na sporedu še obračun med Domžalami in Aluminijem, 6. krog PLTS pa bosta jutri zaključila Rudar in Celje.