Črnčič in Tučić Rudarju prinesla zmago nad Celjem

Prva liga 21. Avg 201721:52 > 22:05
Facebook/NK Rudar

Nogometaši Rudarja so doma z rezultatom 2:1 premagali Celje in tako zaključili 6. krog Prve Lige Telekom Slovenije.

Clive Rose, Getty Images Sport

Domači so odlično začeli srečanje in zadeli po vsega 25 sekundah. Peti najhitrejši zadetek v zgodovini samostojne Slovenije v PLTS je dosegel Leon Črnčič, le šest minut kasneje pa je vodstvo odebelil Milan Tučić, ki je bil pri prvem golu asistent. Gostje so v 45. minuti ostali še z igralcem manj, saj je Dejan Kelhar prejel drugi rumeni karton.

Kljub temu so gostje v drugem polčasu zadeli. V 49. minuti se je v listo strelecev vpisal Luka Žinko, a Celjanom ni uspelo priti do izenačenja in tako tri točke ostajajo Ob jezeru. Po šestih odigranih krogih ima Rudar devet točk in je 3., medtem ko ima Celje na 8. mestu pet točk.