Preobrat Olimpije za vrh lestvice, prvenec Vombergarja

Prva liga 10. Sep 201718:41 > 18:55
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so z zmago 4:2 v Krškem prevzeli vodstvo na prvenstveni lestvici. Za "zmaje" se je tokrat med strelce dvakrat vpisal Portugalec, Ricardo Alves.

Po krajšem premoru, na sporedu so bile reprezentančne tekme, se je ta vikend nadaljevalo najmočnejše slovensko nogometno prvenstvo. Olimpija je gostovala pri Krškem, ki je sezono začelo dobro in bilo pred osmim krogom na tretjem mestu.

Igor Bišćan je v primerjavi z zadnjo prvenstveno tekmo opravil eno spremembo, Stefan Savić je na desnem krilu zamenjal Nathana Oduwo. Po poškodbi se je vrnil Kingsley Boateng, tekmo je začel na klopi.

Prvi polčas je ponudil veliko. Zmaji so sicer začeli podjetno, toda v 8. minuti nasprotniku pustili preveč prostora v protinapadu. Šturm je podal pred gol Vodiška, tam pa je žogo v mrežo poslal Marin Jurina. Sledili so nevarni napadi Ljubljančanov, ki so do izenačujočega gola prišli v 25. minuti. Takrat je Alves podal z leve strani v kazenski prostor, domači so odbili, a le do Savića, ki je z močnim strelom z roba kazenskega prostora poravnal rezultat.

Avstrijec je le nekaj minut kasneje iz podobnega položaja meril čez gol, kot tudi DarioČanađija s približno 25 metrov v 28. minuti. Domači so pretili iz protinapadov, enega od teh so izpeljali v 33. minuti. Tudi tokrat je domači napadalec, v tem primeru Miljan Škrbić, prišel do ugodnega položaja za strel, ponujeno pa je izkoristil. Do konca prvega dela so zmaji poskušali priti do izenačenja, a jim ni uspelo.

Ob polčasu je Igor Bišćan v slačilnici pustil Tomislava Tomića, namesto njega pa je v bolj napadalno usmerjeni postavitvi zaigral Andrés Vombergar.Nik Kapun se je preselil na položaj osrednjega vezista, Issah pa je nadaljeval na levem krilu.

Argentinec je kmalu po vstopu na zelenico pokazal, da je Bišćan ravnal pravilno, saj je v dobrih desetih minutah na svoj račun vpisal asistenco in gol. Najprej je v 53. minuti odložil žogo Ricardu Alvesu, ki je z roba kazenskega prostora s pravo bombo žogo poslal pod prečko. Že v naslednji pravi akciji pa so zmaji prišli do preobrata. Kapun in KenanBajrić sta žogo spravila do Vombergarja, ki je podrsal in žogo spretno poslal za hrbet domačega vratarja.

V 64. minuti je do krasne priložnosti za svoj drugi gol na tekmi prišel Savić, ki se je po podaji Alvesa znašel sam pred domačim vratarjem, ga že premagal, a je Leo Ejup izbil na gol črti. Drugi polčas je bil povsem v znamenju varovancev Igorja Bišćana, ki so v 74. minuti dosegli še četrti gol na tekmi. Alves je idealno zaposlil Issaha, slednji je obšel gostujočega vratarja, domači so spet izbili na gol črti, a zgolj do zelo razpoloženega Alvesa, ki je brez težav dosegel še svoj drugi gol na tekmi.

Olimpija je po osmih krogih z 20 točkami sedaj sama na prvem mestu lestvice, drugi je Maribor, ki jih ima 18, Krško pa je z 11 točkami na petem mestu. V naslednjem krogu “zmaje” čaka osrednjeslovenski derbi z Domžalami, ki ga bo stadion Stožice gostil v soboto ob 20:20 uri, Krško pa se že v petek podaja na gostovanje k Celju.