Vir: Getty Images/Stephen Pond
Nogomet 16.09.2017 | 16:38 > 16:48

Rudar do zmage v Kranju, remi v Kidričevem

Prvi sobotni obračun 9. kroga, ko je v središču zanimanja večerni obračun med Olimpijo in Domžalami, sta odigrala Triglav in Rudar. V Kranju so 2:1 slavili gostje iz Velenja. Aluminij je doma remiziral z Ankaranom.

Vir: Facebook/NK Rudar

Triglav tako še naprej ostaja brez zmage, Rudar pa je nocoj prišel do prve gostujoče zmage v novi sezoni PLTS.

Velenjčani so tekmo na razmočenem igrišču z veliko lužami bolje začeli in hitro nanizali nekaj priložnosti, ki jih niso znali izkoristiti. Do vodstva so prišli v 35. minuti, ko je zadel Leon Črnčič, ki je vratarja Elvisa Džafića ugnal s 15 metrov. To je bil 1000. gol za Rudar v slovenskem državnem prvenstvu.

Na 2:0 je v 73. minuti povišal Milan Tučić, častni gol za gostitelje pa je sedem minut kasneje dosegel Nejc Pušnik.

Aluminij kljub boljši predstavi le do točke

Aluminij na domači zelenici v tej sezoni še ni izgubil, v podobnem stilu pa so Kidričani nadaljevali tudi danes. Kljub temu pa z izkupičkom proti Ankaranu ne bodo zadovoljni, saj so bili večji del tekme boljši nasprotnik.

Do vodstva so prišli v 18. minuti, ko je prosti strel sijajno izvedel Matic Vrbanec in s strelom preko živega zidu ugnal nemočnega Primoža Bužana. Gostitelji so v prvem polčasu zapravili še ogromno priložnosti, Ankaran pa ni zmogel niti enega strela v okvir vrat.

V drugem delu so Primorci vendarle zaigrali nekoliko bolje in kaznovali neučinkovitost Aluminija. V 56. minuti so ob močnem nalivu prišli do izenačenja, gol je dosegel Raoul Delgado. Aluminij je imel takoj za prejetim zadetkom sijajno priložnost za novo vodstvo, a je žogo po strelu Vedrana Mesca in obrambi Bužana s črte zbil Luka Badžim. Do konca tekme se rezultat ni več spremenil.