NK Olimpija Ljubljana
Nogomet 16.09.2017 | 23:10 > 23:13

Olimpija z golom kapetana Ilića ugnala Domžale

Derbi 9. kroga Prve lige Telekom Slovenije je dobila vodilna Olimpija, ki je v Stožicah z 1:0 ugnala Domžale in se tako veselila zmage nad sosedi.

Branko Ilić

Branko Ilić

V prvem delu resnejših priložnosti nismo videli. V glavnem je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Ljubljančani so najlepšo priložnost zapravili prek Vombergarja, ki je v v 19. minuti po podaji Štigleca z glavo streljal čez gol. Gostje so poskušali prek Široka in Ibričića, a prav tako neuspešno. Pred koncem prvega dela sta nevarno akcijo izpeljala Vombergar in Alves, toda brez zaključnega strela.

V drugem polčasu so zmaji zaigrali precej bolje. Nekajkrat so nevarno zapretili pred gostujočimi vrati, v 61. minuti pa so prišli do vodilnega gola. Ricardo Alves je izvedel kot z desne strani, kapetan Branko Ilić pa je najvišje skočil in žogo z glavo poslal v mrežo. V nadaljevanju tekme so imeli gostje terensko pobudo, a niso bili pretirano nevarno. Ljubljančani so se pomaknili nekoliko nazaj in na svoje priložnosti čakali v protinapadih. V 75. minuti je prodiral Vombergar, podal do Boatenga, ki je v igro vstopil s klopi, Italijan pa z dvajsetih metrov ni uspel premagati gostujočega vratarja. Do konca tekme pravih priložnosti nismo več videli in zmaji so se lahko veselili nove pomembne zmage.