V soju žarometov mariborski odrešitelj Hotić

Prva liga 22. Sep 201722:12 > 22:37
Twitter, Maribor

NK Aluminij iz Kidričevega je danes prvič v zgodovini kluba odigral domačo tekmo pod umetno razsvetljavo. Svojevrsten praznik so je pred polnimi tribunami športnega parka pokvarili državni prvaki iz Maribora, ki so slavili s 3:2.

Nogometaši Aluminija so na srečanju kar dvakrat vodili, ob koncu pa imeli tudi igralca več, a vseeno dovolili, da je Maribor prišel do sedme letošnje zmage. Mreži sta mirovali samo do 15. minute, ko je v polno meril Francesco Tahiraj ter s tem postavil izid prvega polčasa.

V drugem delu srečanja je najprej v 65. minuti izenačil Valon Ahmedi. Izenačenje je držalo le štiri minute, potem pa so se spet razveselili domači gledalci – v polno je meril Marko Nunič. Po vsega petih minutah so Mariborčani izenačili prek Jean-Claude Billonga in ko je v 82. minuti po nespametnem prekršku drugi rumeni karton prejel Izraelec v vrstah prvakov Lior Inbrum, se je zdelo, da Aluminiju vsaj točka ne uide.

NK Maribor/Facebook

Pa so se tako misleči vseeno ušteli! V 89. minuti so “vijoličasti” izpeljali izvrstno akcijo po levi strani, žogo je v kazenskem prostoru prejel Jasmin Mešanović, jo z enim dotikom vrnil nekoliko nazaj, na rob kazenskega prostora, kamor je vtekal Dino Hotić in z levico pomeril v desni zgornji kot domačih vrat ter zadel za končnih 2:3.

Danes je izgubila boljša ekipa – tako po številu priložnosti, kot splošno sodeč po igri. Čestitke fantom…kljub porazu sem s predstavo zadovoljen,” je skrušen dejal Slobodan Grubor, trener domačih.

Ob polčasu smo se dogovorili, da bomo hodili naprej in zmagali. Težko je bilo prebiti blok nasprotnika, vendar je na koncu trud poplačan z zmago. Ko so imeli nasprotniki igralca več, so imeli zredčeno obrambo, kar smo znali izkoristili,” pa je med drugim dejal trener Maribora Darko Milanič.

Mariborčani so vsaj do jutri spet na vrhu lestvice s tekmo več in tudi točko več od Olimpije. “Zmaje” jutri čaka večerna tekma (ob 20.20 uri) v Celju.