Kapič poskrbel za zmago Gorice, Ankaran ugnal Triglav

Prva liga 23. Sep 201718:23 > 18:39
Prva liga Telekom Slovenije

Nogometaši Ankarana so v 10. krogu državnega prvenstva v Kranju s 3:1 premagali Triglav, Gorica pa je bila z 2:1 boljša od Krškega.

Ankaran je tako prišel do prve zmage med elito in se rešil zadnjega mesta, kamor je padel Triglav. Gostje so se prvič razveselili v 25. minuti, ko je Tim Vodeb žogo iz avta vrgel globoko v domači kazenski prostor, kjer se je z glavo najbolje znašel Emir Burkić.

Triglav je do izenačenja prišel v 41. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Matej Poplatnik, ki je najstrožjo kazen tudi priigral.

Gostje so znova povedli v 62. minuti, ko je Vodeb sijajno zaposlil Vinka Cerovca, ki je žogo brez težav porinil mimo Elvisa Džafića. Domači so nato neuspešno lovili novo izenačenje, vseh njihovih upov pa je bilo konec v 85. minuti, ko je Timotej Mate streljal s 15 metrov. Žoga je na poti do gola zadela še Davida Zeca in končala v mreži domačih.

Kapić junak Gorice

Tekmo v Novi Gorici je bolje začelo Krško, ki je pobudo kronalo v 6. minuti. Takrat je podajo Tončija Mujana izkoristil Leo Ejup. Krčani so imeli malo kasneje priložnost za še en zadetek, a je vratar Grega Sorčan ubranil nemogoče.

Goričani so se nato zbrali in v 21. minuti prišli po lepi akciji Matije Škarabota in Leona Mariniča prišli do izenačenja. Zadetka se je razveselil Bede Osuji, ki je žogo z 11 metrov pospravil pod prečko.

Krčani so do konca polčasa zapravili še enajstmetrovko. Tonči Mujan je žogo poslal mimo okvira Sorčanovih vrat.

V drugem polčasu so obojni zaigrali previdneje, igra je potekala predvsem med obema kazenskima prostoroma. Trenutek odločitve je padel v 73. minuti, ko je Rifet Kapić z 20 metrov s pomočjo vratnice matiral nemočnega Marka Zalokarja. Krčani so do konca neuspešno lovili izenačenje, Novogoričani pa so se tako razveselili pete zmage na zadnjih šestih tekmah.

Do tega kroga vodilna Olimpija ob 20.20 gostuje v Celju, Maribor pa je že včeraj s 3:2 ugnal Aluminij.