Milanič: Enostavno smo verjeli, da lahko zmagamo

Prva liga 23. Sep 201719:14 > 19:24

Mariborčani so včeraj v izdihljajih tekme z Aluminijem prišli do pomembnih treh točk in poskrbeli za mirno pot v Sevillo.

To je zdaj že tradicionalno težko gostovanje. Nasprotnik je hiter, dobro organiziran in večji del tekme za žogo. Ko je malo prostora, je težko prebiti blok, toda ob doseženih treh zadetkih je razplet proti ekipi, ki igra na takšen način, dober,” je po drami s srečnim koncem za Maribor dejal trener vijoličastihDarko Milanič.

Mariborčani so v petkovem večeru nadaljevali tudi z nizom zmag ob doseženem zadetku. To dejstvo lahko aktualne državne prvake zagotovo veseli, kljub temu pa ne smejo pozabiti včerajšnje slabše predstave v prvem polčasu.

Po prvem polčasu smo se dogovorili, da moramo igrati naprej. Da je treba verjeti v zmago. Da lahko meljemo, dodamo na ritmu. Nasprotnik je bil večji del tekme na svoji polovici igrišča. Ko tvegaš, imajo branilci nekaj več dela, nasprotnik pa zaradi hitrosti in načina igre pride do nevarnejših situacij, vendar smo vse dobro prestali in pri tem imeli tudi nekaj sreče. Tekmeci so se bolj odprli, ko smo imeli igralca manj, a smo to znali dobro izkoristiti,” je potek tekme opisal Milanič.

NK Maribor/Drago Wernig

Že tretjič v desetih krogih je Maribor prišel do zmage s 3:2 in še enkrat dokazal, da je potrebno igrati do zadnjega sodnikovega žvižga.

Enostavno smo verjeli, da lahko zmagamo. V tej smeri smo se pogovarjali že med odmorom v slačilnici. Ko se zgodi enkrat, dvakrat, zdaj tretjič, ni več naključje in fantje verjamejo v to, da smo sposobni priti tudi do preobratov. Dobro so nam zapirali prehode in smo morali poiskati nove rešitve. Vendar so fantje verjeli, v svojo kvaliteto in to, kar delamo. Potem se zgodi to, kar se je,” je dodal Milanič.

Strateg Maribora je lahko zadovoljen tudi nad dejstvom, da se krog strelcev v letošnjem prvenstvu širi. Ob Hotiču, ki je letos že zadel, sta se prvič v tej sezoni med strelci znašla Valon Ahmedi in Jean-Claude Billong. Prvič je priložnost za dokazovanje dobil tudi Or Inbrom, ki pa bo debi želel hitro pozabiti. Mladi Izraelec je namreč prejel dva rumena kartona in prvo tekmo v vijoličastem sklenil po vsega 45 minutah.

Pri tistem sprejemu in priložnosti v prvem polčasu je pokazal, da ima talent. Delali bomo z njim, gre za mladega, nadarjenega fanta. Ko se bo navadil na nas in se bomo mi na njega, bo pokazal, kar zmore. Ni še veliko treniral z nami. Ko bo nastala prava mešanica njegovega in moštvenega občutka, bo super,” je o debiju Inbroma povedal Milanič.

Mariborčane že v torek čaka nova zahtevna preizkušnja. V 2. krogu skupinskega dela lige prvakov se bodo pomerili s špansko Sevillo.