Zadnji Triglav odpustil Žlogarja

Prva liga 25. Sep 201720:28 > 20:36
NK Triglav

Tonči Žlogar ni več trener slovenskega nogometnega prvoligaša Triglava. Upravni odbor kluba mu je zaradi slabih rezultatov soglasno izglasoval nezaupnico, kaplja čez rob je bil sobotni poraz proti Ankaranu-Hrvatinom (1:3), po katerem so Kranjčani padli na zadnje mesto prvenstvene razpredelnice.

Žlogarja, nekdanjega slovenskega reprezentanta, ki je Kranjčane prevzel pred začetkom letošnje sezone bo na trenerskem mestu zamenjal Siniša Brkić, sicer tudi športni direktor kluba. Nekdanji igralec Triglava bo vsaj začasno opravljal obe funkciji.

“Večkrat smo poudarjali, da smo klub, ki da priložnost tako trenerjem kot igralcem. Tako je bilo tudi s Tončijem. Imel je mir, spodbudno okolje in pogoje, da bi lahko naredili nekaj več. Žal se ni izšlo. Seveda ni odgovornost samo njegova, je pa večinska. Trenutno ekipa ne daje tega, kar zmore in kar je dajala lani. Navajeni smo bili zmagovati, krivulja uspehov je bila obrnjena navzgor. Zdaj se je obrnila in po zadnji tekmi je uprava sklenila, da je aktualni trener ne more več obrniti. Žlogar je izjemen trener in odlična osebnost. Verjetno predobra za posameznike v ekipi, ki potrebujejo trdnejše usmeritve pri delu. Vse bi bilo drugače, če bi se prvih nekaj tekem obrnilo nam v prid. A stavili smo na mlado ekipo, ki jo je potrebno voditi. Do zdaj nam to ni najbolje uspevalo. Sam lahko dam Tončiju samo javno priporočilo. Je delaven, željan učenja, zavzet in upam, da kmalu najde novega delodajalca. Kljub slabšim rezultatom nam je pomagal razgaliti naše slabosti in želim si, da jih čimprej popravimo. Njemu pa vse dobro, klubska vrata so mu vedno odprta,” je ob spremembi dejal predsednik Triglava Beno Fekonja.