Ilirija dvakrat povedla, Nafta takoj odgovorila

Prva liga 29. Sep 201721:42 > 22:08
Facebook, NK Nafta

V prvem srečanju 9. kroga 2. SNL, se je derbi sredine lestvice dveh najstarejših slovenskih klubov v Lendavi končal brez zmagovalca. Ljubljanska Ilirija dvakrat vodila, a so domači v obeh primerih izenačili zelo hitro.

Mrežo Nafte je v 39. minuti iz enajstih metrov načel Mustafa Nukić. Prednost gostov je zdržala vsega dve minuti, saj je že skoraj v prvem napadu po začetku akcije na sredini v polno meril Mario Monjac ter postavil izid prvega polčasa.

Ljubljančani so v 55. minuti izpeljali najlepšo akcijo tekme. Eden izmed vezistov je poslal dolgo žogo proti kazenskemu prostoru, iz gola je stekel vratar Nafte, Jurica Valentić, bil za delček sekunde prepozen pri izbijanju in sledila je kazen.

Prehitel ga je Dejan Zadnikar, si žogo podaljšal proti golu, eden izmed branilcev Nafte se je sicer vrnil in sam skušal braniti mrežo, toda na desni strani je pred gol pritekel Erwin Tiganj in  po podaji zadel za 1:2.

Domači so odločno napadli vrata Ilirije, kar se jim je obrestovalo že v naslednjih petih minutah. Izsilili so enajstmetrovko, ki jo je uspešno v gol spremenil Mitja Novinić za končnih 2:2. Nafta (11 točk) in Ilirija (13) ostajata na sredini razpredelnice.