Maribor ni našel rešitve za trdno obrambo Triglava

Prva liga 30. Sep 201721:47 > 22:06
NK Maribor/Drago Wernig

S tekmo med Mariborom in Triglavom se je zaključil sobotni del 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Gostje iz Kranja so v Ljudskem vrtu prišli do velike točke, tekma se je končala brez zadetkov (0:0).

Mariborčani so po gostovanju v ligi prvakov Sevilli v domačem prvenstvu gostili Triglav, ki se je znova izkazal za neugodnega nasprotnika. Goste je prvič po vrnitvi na klop vodil Siniša Brkić in takoj poskrbel za veliko točko.

Triglav se je sicer v Ljudskem vrtu pričakovano branil, a vijoličasti nikakor našli recepta za zgoščeno postavitev Kranjčanov pred svojim kazenskim prostorom. To je bil že tretji remi brez zadetkov pred domačimi navijači za Mariborčane, ki so proti vratom nasprotnika sprožili kar 22 strelov, a sta le dva zletela v okvir vrat.

Gostitelji so v prvem polčasu imeli kar nekaj priložnosti, najbližje zadetku pa so bili v 26. minuti, ko je Triglav rešila vratnica. Valon Ahmedi je izvedel kot, Džafić je zletel mimo žoge, ki pa na srečo gostov ni končala za njegovim hrbtom.

V drugem polčasu so gostitelji obdržali posest, a v napadu niso bili več tako nevarni kot v prvem delu. Gostitelji so bili najbližje zmagi v končnici tekme, ko je poskusil Dino Hotić, a se je z obrambo izkazal Elvis Džafić, ki je poskrbel, da je Triglav vendarle prekinil niz petih zaporednih porazov.

Rudar brez težav proti Ankaranu, Krško ugnalo Aluminij

Na prvi sobotni tekmi je Rudar v Dravogradu s 3:0 odpravil Ankaran. To je bila že tretja zaporedna zmaga za Velenjčane, še četrtič zapovrstjo pa so ostali neporaženi. Junak knapov je bil John Mary, ki je dosegel dva gola. Ankaran je sicer nekajkrat ogrozil vrata Marka Pridigarja, a bil daleč od uspeha in takoj po premierni prvoligaški zmagi v prejšnjem krogu vpisal nov poraz. Tretji gol za Rudar je v 69. minuti dosegel Jakob Novak, ki je zadel z lepim diagonalnim strelom z 18 metrov.

Na drugi sobotni tekmi je Krško z 2:0 ugnalo Aluminij. Tako eni kot drugi do te tekme v septembru niso zmagali, na reprezentančni premor pa boljše volje odhajajo Krčani. Oba zadetka sta padla v uvodnih 17 minutah, ko je najprej v peti minuti zadel Jovanović, le 12 minut kasneje pa je končnih 2:0 postavil Jurina.

Gostje so v drugem polčasu razumljivo pritisnili, a niso uspeli zabiti niti častnega gola.

11. krog PLTS se bo končal v nedeljo, ko Olimpija gosti Gorico.