Olimpija po zmagi nad Gorico znova na vrhu

Prva liga 1. Okt 201718:46 > 18:50
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je v derbiju kroga danes premagala Gorico z 2:1, potem, ko jim je uspel popoln preobrat. Po spodrsljaju Maribora so zeleno-beli sedaj sami na vrhu lestvice.

Prvo priložnost na tekmi so imeli gostje. Že v 3. minuti se je Nwabueze znašel sam pred Ivačičem, ga obšel, a je v zadnjem trenutku z izjemnim posredovanjem gol preprečil Bajrić. Napadalec Gorice je bil v središču dogajanja tudi v 23. minuti, ko je prišel do žoge v kazenskem prostoru zmajev in z diagonalnim strelom premagal Ivačiča. Olimpija je želela hitro odgovoriti in že v 29. minuti je imela krasno priložnost za izenačenje. Sodnik je po padcu Čanađije v kazenskem prostoru dosodil najstrožjo kazen, ki pa jo je s strelom v prečko zapravil Alves. Je bil pa zato Portugalec uspešnejši v 42. minuti. Takrat je izvedel prosti strel s strani, v sredini pa je žogo v gol potisnil Bajrić in postavil rezultat prvega polčasa.

Bišćan je v nadaljevanju poskusil z Oduwo in Benkom, ki sta vnesla nekaj svežine in predrznosti. Zmaji so držali žogo v svoji posesti, izrazitih priložnosti pa si do same končnice tekme niso priigrali. V 81. minuti je Oduwa krenil v protinapad, nepravilno ga je zaustavil Škarabot. Slednji je prejel rumeni karton, drugega na tekmi, kar je pomenilo, da je Olimpija nadaljevala z igralcem več. In to izkoristila že v naslednjem napadu. Alvesov strel je Sorčan najprej odbil, v nadaljevanju akcije pa je Portugalec po podaji Štigleca prišel do strela z glavo in neubranljivo zadel za vodstvo zmajev. Tekma se je končala z zmago Olimpije, kar pomeni, da so zmaji spet sami na vrhu lestvice.

OLIMPIJA: Ivačič, Apau, Ilić, Bajrić, Čanađija, Kapun, Boateng (od 56. Oduwa), Alves, Savić, Vombergar (od 73. Benko). Trener: Igor Bišćan.
GORICA: Sorčan, Škarabot, Kapić, Nwabueze (od 70. Filipović), Kolenc, Grudina (od 85. Gulić), Osuji, Žigon (od 88. Humar), Kavčič, Jogan, Curk. Trener: Miran Srebrnič.