Olimpija z zmago v Kidričevem do klubskega rekorda

Prva liga 14. Okt 201722:21 > 22:32
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so v 12. krogu državnega prvenstva z 2:1 premagali Aluminij v gosteh in znova prevzeli vodstvo na lestvici. Odločilni zadetek je zabil Andres Vombergar v 76. minuti.

“Zmaji” so tako niz neporaženosti prvič po sezoni 1992/1993 raztegnili že na prvih 13 tekem (12 v prvenstvu in ena v pokalu).

Bišćan je tokrat v primerjavi z zadnjo tekmo opravil eno spremembo v prvi postavi, in sicer je Nathan Oduwa zamenjal Kingsleya Boateng. Manjkal je Goran Brkić, ki se je poškodoval na zadnjem treningu.

Začelo se je po željah domačih, ki so povedli po prvi konkretni akciji na tekmi. V 5. minuti je do žoge na levi strani prišel Krajnc in z natančnim strelom z razdalje premagal Ivačiča. Zmaji se niso dali, nadaljevali so s svojim stilom igre in že kmalu prišli do izenačenja.

V 11. minuti sta ob stranski črti kombinirala Štiglec in Savić, slednji je v kazenski prostor podal do Čanađije, ki je odreagiral izjemno in z natančno podajo zaposlil Oduwo, Anglež pa je z neposredne bližine žogo poslal v mrežo in dosegel svoj prvi gol v dresu Olimpije.

V prvem polčasu so imeli Ljubljančani še kar nekaj lepih priložnosti za hiter preobrat, a so žal ostale neizkoriščene. Z razdalje sta poskušala Savić in Alves, v obeh primerih je bil uspešnejši domači vratar.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali napadalno in konkretno igro Olimpije. Bišćan je v nadaljevanju v igro poslal tudi Boatenga in Benka, ki sta poživila ritem igre. Stefan Savić je poskušal s prodori po levi strani, Kapun pa je dvakrat nevarno meril z razdalje.

V 76. minuti je Boateng odlično prodrl po desni strani, žogo umiril in nastavil na predložek, ki je bil izjemno natančen. Našel je Vombergarja, ki je žogo z glavo dobesedno zabil v mrežo. Do konca tekme so se zmaji pametno postavili nekoliko nazaj in brez težav ubranili vodstvo ter se z novimi tremi točkami obdržali na vrhu lestvice.

Končna statistika: posest žoge 59:41, streli 17:5, streli v okvir vrat 7:1 – vse za Olimpijo.V naslednjem krogu Olimipijo čaka domača tekma proti Triglavu. Že v petek, 20.10, ob 20:20.