Maribor z minimalno zmago odpravil Ankaran

Prva liga 21. Okt 201722:13 > 22:18
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so na zadnji sobotni tekmi 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije z 1:0 ugnali Ankaran Hrvatine.

Varovanci Darka Milaniča so po hudem porazu v skupinskem delu lige prvakov proti Liverpoolu tokrat igrali proti nasprotniku, ki je bil idealen za celjenje ran. Kljub temu so se vijoličasti pošteno namučili in na koncu celo trpeli za vse tri točke.

Srečanje se je sicer začelo po pričakovanjih. Maribor je hitro prevzel pobudo, a si kljub terenski premoči ni uspel priigrati večjih priložnosti. Tako je bilo vse do 40. minute, ko si je čvrsta gostujoča obramba privoščila edino napako na tekmi. Žogo je odpeljal Dare Vršič in sijajno zaposlil Jasmina Mešanovića, ki je zadel za 1:0.

V drugem polčasu so gostitelji nadaljevali s podobno predstavo, gostje pa so se še naprej posvečali predvsem obrambnim nalogam. Najbližje povišanju vodstva je bil v 77. minuti Damjan Bohar, ki je z neposredne bližine stresel le vratnico. Rezultat se do konca ni spremenil, v končnici pa so z napadi poskusili tudi gostje, ki pa niso uspeli priti do velike točke.