Zmaga Celja v Kranju. Krčani v podaljšku do remija

Prva liga 28. Okt 201718:39 > 18:52
Facebook

Na prvih dveh sobotnih tekmah 14. kroga Prve Lige Telekom Slovenije smo na prvi tekmi v Ankaranu videli povratek Krškega, ki je pozno v sodniškem podaljšku prišel do remija. Celjani pa so prepričljivo slavili v Kranju z 2:0.

Ankaran 1:1 Krško
Klapan 23./11-m; Ejup 93.

Po dokaj zadržanem začetku si nobena od ekip ni pripravila resnejše priložnosti. Ankaran je prišel do vodstva v 23. minuti po strelu z bele točke. V akciji pred tem je žoga na robu kazenskega prostora v roko zadela Klemna Šturma, sodnik je pokazal na enajstmetrovko, zanesljiv izvajalec pa je bil Mihovil Klapan. Najlepšo priložnost za izenačenje so imeli Krčani v 41. minuti, ko se je za strel od daleč odločil Josip Balić, Bužan pa je odlično posredoval in žogo odbil v kot.

Nadaljevanje je postreglo s previdnejšo igro domačih, ki so predvsem varovali zanje ugoden izid, gostje pa so kljub pritiskom dolgo časa zaman iskali poti do vrat Ankarana. Prvo nevarnejšo akcijo sta v 62. minuti zapravila Marko Dušak, ki je z desne strani poslal žogo pred vrata, kjer pa se Balić ni najbolje znašel in s kakšnih petih metrov ni bil nevaren za Bužana. Zgoščena obramba domače ekipe je zdržala do sodnikovega dodatka, potem pa so si gostitelji privoščili napako; po prostem strelu Tončija Mujana z leve strani sta žogo v kazenskem prostoru zgrešila tako Luka Badžim kot Tim Vodeb, do nje pa je na kakšnih 11 metrih prišel Leo Ejup in jo poslal za hrbet domačega vratarja.

Triglav 0:2 Celje
Žinko 55./11-m, Cvek 84.

Celjani so v Kranju prekinili niz brez prvenstvene zmage, ki je trajal šest krogov, do prve prvenstvene zmage na klopi grofov je prišel tudi trener Dušan Kosič.

Ekipi sta v prvem polčasu le poredko ogrozili ena ali druga vrata. Pri tem so bili sicer konkretnejši Celjani, ki so štirikrat nevarneje streljali. Še najbližje je bil v 27. minuti Luka Žinko,ki je s prostega strela s 25 metrov meril malce premalo natančno. V 43. minuti je najnevarneje meril Luka Šušnjara z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Elvis Džafić, ki je žogo odbil v kot. Kranjski vratar je še enkrat dobro posredoval minuto pozneje, ko je z leve strani kazenskega prostora poskusil Rudi Požeg Vancaš.

Po izenačenem uvodu drugega polčasa so Celjani povedli v 55. minuti, ko je Luka Žinko unovčil enajstmetrovko za svoj četrti gol v sezoni. Najstrožjo kazen je zakrivil Kristjan Arh Česen s prekrškom nad Šušnjaro. Domači so nase spet opozorili v 61. minuti, ko se je žoga po strelu Mateja Podlogarja skotalila malo mimo vratnice. V 79. minuti je na drugi strani z 20 metrov sprožil Lovro Cvek, a je bil strel preslaboten, da bi resno ogrozil Džafića. Zato pa je bil Cvek uspešnejši v 85. minuti, ko je zadel z glavo za 2:0 po podaji Požega Vancaša iz kota.