Zahović: Pokal Maribora ni zanimal

Prva liga 12. Nov 201716:40 > 16:44
NK Maribor/Drago Wernig

Športni direktor Zlatko Zahovič je po neuspešni predstavi zaščitil hrbet svojim fantom, a šel z izjavo, da Maribor o pokalu sploh ni razmišljal, malce predaleč.

“Zelo sem ponosen nanje. Gledam na sezono kot celoto, presegamo vse meje mogočega. Igralci Olimpije si želijo igrati tam, kjer smo mi. Smo že precej iztrošeni, a še vedno smo v privilegiranem položaju. Za to pokalno tekmo ni bilo zanimanja ne v mestu, ne v klubu in tudi ne v slačilnici. Spontanih zmag ni, Olimpija ima odlično ekipo. Tekma je šla v njihovo smer zaradi volje, želje in fanatične borbenosti. Lahko jim samo čestitamo. To je hkrati tudi zelo dobro za naš klub, saj pride petek, ko bomo videli, kdo je Maribor,” je po porazu v Stožicah dejal športni direktor vijoličastih in nadaljeval.

“Že ob prihodu iz slačilnice sem rekel, da ne vidim tiste iskrice v očeh. Fante razumem, saj so jih evropske tekme iztrošile. To je že 27. tekma v letošnji sezoni. Igrali smo proti zelo lačni ekipi. Olimpija je igrala odlično, zares so bili v tekmi, mi pa ne. Vse skupaj se hitro pozna. Tekma je šla takoj v njihovo smer. Mi smo morali nato več tvegati in tekmec je to znal unovčiti. Tak poraz je dobrodošel, da bomo znova zagnali motorje. Treba bo zdržati še ta mesec dni do konca jesenskega dela.”

Zahović je komentiral tudi prvi gol zeleno-belih, ki so ga varovanci Igorja Bišćana dosegli ob tem, ko je Aleks Pihler ležal na tleh: “Prekršek je bil, Olimpija pa ni izbila žoge z igrišča, kar je nešportno. A mogoče je tudi, da prekrška niso videli in so nadaljevali akcijo. V tistem trenutku vidiš samo gol, zato ne bi rekel, da je bilo vse skupaj namerno.”