Olimpija z zmago proti Krškemu spet na vrh

Prva liga 26. Nov 201718:51 > 18:59
NK Olimpija Ljubljana

V 17. krogu državnega prvenstva so varovanci Igorja Bišćana pred 2000 gledalci v Stožicah gostili Krško in zmagali z 1:0. Po dolgem času se je med strelce vpisal Rok Kronaveter, ki je tokrat igral od 1. minute.

Začelo se je s popolno ofenzivo Olimpije. Prva priložnost je prišla že v 4. minuti, ko je na robu kazenskega prostora odlično preigraval Savić, njegov strel pa je zletel za las mimo leve vratnice gostujočih vrat.

V 14. minuti je po podaji Kronavetra z glavo čez gol streljal Nathan Oduwa, tri minute kasneje pa je vratarja Krškega nastreljal Tomislav Tomić. Izjemno priložnost za vodilni zadetek je v 25. minuti zapravil tudi Issah Abass, ki je povsem osamljen približno pet metrov od vrat gostov žogo slabo zadel in zgrešil.

Šest minut kasneje je bil nenatančen še Savić, v 36. minuti pa so Ljubljančani končno kronali premoč. Tomić je podal do razpoloženega Roka Kronavetra, ki se je na robu kazenskega prostora obrnil, si žogo namestil na strel in potem neubranljivo premagal vratarja Zalokarja.

Tudi v drugem polčasu smo videli popolno prevlado zmajev. Že po dobrih dveh minutah je za las mimo gola meril Issah, petnajst minut kasneje pa je svojo levico preizkusil še Štiglec. Slabih dvajset minut je po kotu Kronavetra atraktivno streljal Bajrić, a je bil nenatančen.

Razpoloženi Kronaveter je dve minuti kasneje znova poskušal z razdalje, tokrat je gostujoči vratar s skrajnimi napori njegov strel odbil. Je bil pa Zalokar zato povsem nemočen v 76. minuti, ko je z roba kazenskega prostora silovito sprožil Leon Benko, žoga pa je žal zadela prečko.

Blizu sta bila tudi Ricardo Alves in Oduwa, a brez uspeha. Do konca tekme pravih priložnosti več nismo videli, tako da so se zmaji veselili minimalne zmage za ponovni skok na vrh lestvice.

Olimpija bo v sredo ob 20.15 uri igrala še tretji večni derbi v mesecu novembru. Zeleno-beli bodo odigrali povratno četrtfinalno tekmo pokala Slovenije v Mariboru.