Olimpija iz Domžal brez točk, junak rumenih Melnjak

Prva liga 3. Dec 201718:47 > 18:58
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Domžal so pred domačimi navijači prišli do zmage na derbiju 18. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Tekmo proti Olimpiji (1:0) je s prvencem v letošnji sezoni odločil Dario Melnjak.

Gostitelji so v prvem polčasu zgostili postavitev v zvezni vrsti in Ljubljančanom niso dovolili razviti želene igre. Domžalčani so imeli več od igre in hitro začeli tudi vršiti pritisk na vrata Nejca Vidmarja. V vodstvo so prišli v 29. minuti, ko je po podaji iz kota najvišje skočil Dario Melnjak in dosegel svoj prvi zadetek v letošnji sezoni. Gostje so prvič resneje zapretili tik pred odmorom, ko je Ajdin Mulalić dobro zaustavil poskus Denisa Klinarja.

V drugem delu je zasedba Igorja Bišćana zaigrala bolj odločno, najbljižje izenačenju pa so gostje bili v 54. minuti, ko je Rok Kronaveter s pomočjo Melnjaka zadel vratnico. Domača obramba je do konca odbila vse napade Olimpije, ki je tako znova prepustila prvo mesto, kjer po včerajšnji zmagi proti Gorici ostaja Maribor.

Krško doma presenetilo Celjane

V prvem nedeljskem dvoboju so Krčani s 3:1 ugnali Celje. Mrežo gostov je v 7. minuti načel Nikola Mandić, v nadaljevanju prvega dela pa so Celjani neuspešno iskali izenačenje.

V nadaljevanju so gostje vendarle izenačili, po dobri uri igre je zadel Luka Šušnjara. Krško je znova povedlo v 78. minuti, ko je z glavo zadel Miljan Škrbić, le dve minuti zatem pa je zadel še Leo Ejup in dokončno odločil srečanje.