Lotrič in Benedičič okrepila celjske vrste

Prva liga 27. Dec 201716:09 > 16:17
NK Celje

Vodstvo celjskega prvoligaša med tekmovalnim premorom nadaljuje s kadrovskimi aktivnostmi. Po Roku Štrausu sta se grofom pridružila še Mitja Lotrič in Žan Benedičič.

Dobro poznan v slovenskem nogometu je Mitja Lotrič, ki je ob podpisu pogodbe s Celjem povedal. “Vesel sem podpisa pogodbe z Nogometnim klubom Celje. Kar nekaj igralcev poznam že od prej, zato zagotovo ne bo večjih težav s prilagoditvijo na novo okolje. Verjamem, da nam bo skupaj s strokovnim štabom uspelo spisati lepo zgodbo.” Lotrič se v domovino vrača po kratki epizodi na Cipru. Prekmurec je na prvoligaških zelenicah branil barve Mure 05, Kopra in Rudarja, v 133 tekmah pa je dosegel 18 zadetkov.

Tudi Žan Benedečič je pred leti veljal za enega največjih talentov slovenskega nogometa, a so njegov napredek močno ovirale tudi poškodbe. Nekdanji up Milana še čaka na debi na igriščih Prve lige Telekom Slovenije, ki pa se ga že veseli: “Moja motivacija je ob prihodu v Celje na najvišji ravni. Zavedam se, da me čaka trdo delo in spoštovanje do ljudi, ki so v klubu. Verjamem, da nas čakajo zelo lepi meseci.«

Celjska obrambna vrsta bo tudi v prihodnje močnejša za pomembna aduta. Dušan Kosič bo lahko tudi v prihodnje računal na pomoč Elvedina Džinića in Jureta Travnerja, ki spadata med najbolj izkušene nogometaše celjskega kluba. Travner je v slovenskem prvenstvu odigral že 227 tekem, Džinić je zbral še osem nastopov več.

Vsi štirje so s klubom sklenili pogodbo do konca sezone 2019/20, prvič pa se bodo 10. januarja, ko grofje pričenjajo priprave na nadaljevanje sezone.