Kabha zapušča Maribor

Prva liga 29. Jan 201816:56 > 17:06
Getty Images

Nogometaši Maribora so danes odpotovali v Turčijo, kjer bodo nadaljevali s pripravami na drugi del sezone. Med potniki ni bilo Marwana Kabhe, njegov odhod pa je potrdil tudi klub.

Mariborčani bodo tako izgubili enega izmed najpomembnejših zveznih igralcev zadnjih dveh sezon. Marwan Kabha se bo po poročanju izraelskih medijev vrnil v domačo ligo, najbolj zagreta zanj pa deluje vodilna ekipa izraelskega državnega prvenstva Hapoel Be’er Sheva.

Za vijoličaste bo to že tretja velika prodaja v zimskem prestopnem roku.Športni direktor Maribora Zlatko Zahovič pa bo s tem dobro vnovčil jesensko igranje v skupinskem delu lige prvakov.

Zamenjava za Kabho bi lahko bil nekdanji član Maribor Željko Filipović, ki je končal z igranjem pri belgijskem Mechelenu. Filipović je tako igralec brez odškodnine.

Darko Milanič bo v Turčiji lahko računal na 28 igralcev. Na seznamu potnikov so Handanović, Obradović, Cotman, Irgolič, Milec, Hodžić, Šuler, Rajčević, Doumbia, Ivković, Uskoković, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Dervišević, Ahmedi, Bohar, Vršič, Bajde, Kramarič, Hotić, Tavares, Mešanović, Zahović in Mlakar, zraven pa so tudi trije upi iz nogometne šole, Luka Koblar, Nino Žugelj in Nick Hanik Horvat.

Ob Kabhi priprave v Turčijo izpuščajo še Aleš Mertelj, Sunny Omoregie, Dejan Vokić, Ranko Moravac in Adnan Ahmetović, ki niso med kandidati za spomladanski del.

Maribor bo prvo tekmo v Beleku odigral že v torek, ko bo nasprotnik vijoličastih Vojvodina iz Novega Sada.