Zenit zmagal, Zahović zapravil kar dve enajstmetrovki

Prva liga 10. Feb 201819:45 > 19:55
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so priprave v turškem Beleku sklenili s porazom proti ruskemu Zenitu (1:3).

Za Mariborčane je to bila že deveta letošnja pripravljalna tekma in peta na pripravah v Turčiji. Vijoličasti so proti najmočnejšemu nasprotniku v zimskem premoru doživeli poraz, ruski velikan Zenit iz St. Peterburga je slavil s 3:1.

Darko Milanič je zaradi poškodb pogrešal Jasmina Mešanovića in zimskega novinca Jana Mlakarja, v ekipo pa se je vrnil Damjan Bohar. Za aktualne slovenske prvake so zaigrali Handanović, Milec, Ivković (od 46. Rajčević), Šuler, Kolmanič (od 46. Hodžić), Dervišević (od 85. Vrhovec), Pihler (od 72. Ahmedi), Hotić (od 80. Vršič), Bajde (od 62. Kramarič), Bohar (od 85. Žugelj), Tavares (od 65. Zahović).

Maribor je po polčasu zaostajal z 0:2, kmalu na začetku drugega dela pa je Marcos Tavares dosegel zadetek priključka. V 65. minuti ga je zamenjal Luka Zahović, ki je imel v sodnikovem podaljšku ob rezultatu 3:1 na voljo kar dve enajstmetrovki. Vratar Jurij Lodigin je obakrat ubranil njegova strela.

Mariborčani so se v soboto zvečer vrnili v domovino.