NZS potrdila prestop Cretuja, Olimpija se je pritožila

Prva liga 15. Feb 201819:59 > 20:06
NK Maribor/Twitter

Nogometna zveza Slovenije (NZS) je potrdila prestop Alexandra Cretuja iz Olimpija v Maribor in s tem močno razburila Olimpijo, ki je že vložila uradno pritožbo.

Prestop romunskega zveznega igralca v vrste Maribora je dvignil precej prahu in poskrbel za razgredo ozračje pred začetkom spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenije.

Aktualni državni prvaki iz vrst večnega tekmeca Olimpije za vsega 100.000 evrov pripeljali Alexandra Cretuja in ga že v sredo predstavili na novinarski konferenci. Pri zmajih so prepričani, da so bili izigrani in da dokumenti niso veljavni. Olimpija naj bi tudi že vrnila plačano odškodnino.

Cretu v prvem delu sezone ni igral, zato si je še kako želel prestopa. Maribor si je Romuna želel že poleti, a sta kluba takrat sklenila dogovor, da si ne bosta jemala igralcev. Po popolnem preobratu in po zmedi v pisarnah Olimpije, ko je nogometašev zastopnik pridobil dokument, v katerem prestop k slovenskemu klubu ni bil prepovedan, pa je Cretu z Mariborom podpisal pogodbo do leta 2021.

Po zapisniku današnje 7. seje registracijske komisije NZS-ja je prestop obveljal, Cretu pa ima pravico nastopa za nov klub od 16. februarja naprej. Novim soigralcem se je že pridružil na pripravah v Moravskih Toplicah.

Predsednik Olimpija Milan Mandarić je v objavi za javnost na klubski spletni strani o prestopu dejal: “Več kot očitno gre za prevaro agentov in kot vse kaže tudi Maribora. Tega mi je najbolj žal. Kluba sta partnerja, tako kot vseh deset klubov v prvoligaški konkurenci. Če bodo take zadeve postale praksa, potem bo slovenski nogomet postal divji zahod. Nogometna zveza ima tu najpomembnejšo vlogo in mora biti ob največjih klubih zgled zakonitosti in transparentnosti.