Konec prestopnega roka prinesel spremembe v Domžalah

Prva liga 16. Feb 201819:05 > 19:09
NK Domžale

Zadnji dan prestopnega roka je prinesel nove kadrovske spremembe v članskem moštvu. Domžalskega dresa v prihodnje ne bosta več nosila Jure Matjašič in Luka Volarič, s katerima sta bili sklenjeni sporazumni prekinitvi njunih pogodb.

26-letni Luka Volarič je v rumenem dresu vknjižil trideset ligaških nastopov in dosegel en zadetek, leto dni mlajši Jure Matjašič pa je za naš klub odigral šestindvajset prvenstvenih tekem, na katerih je dosegel dva zadetka. Oba sta se moštvu pridružila pred sezono 2016/17, tako da sta se lani s soigralci veselila drugega naslova pokalnega prvaka Slovenije, sedaj pa se v želji po višji minutaži podajata naproti novim izzivom.

Z željo po pridobivanju novih tekmovalnih izkušenj smo pred koncem prestopnega roka sklenili še tri dogovore o posojah mladih nogometašev. 22-letni Kristijan Šipek bo do konca sezone nastopal za Dob, 19-letna Gaber Petric in Joel Osikel pa za kranjsko Zarico oziroma Izolo. “Vselej gledamo v prihodnost, tako je tudi v primeru teh nogometašev, ki jim želimo omogočiti tekmovalne minute. V ozadju namreč že gradimo vzporedno zgodbo z mladimi fanti, ki bodo čez čas sposobni zavzeti mesto ob morebitnih odhodih naših nosilcev. Kristijan Šipek sicer že ima več prvoligaških izkušenj, a je bil dlje časa poškodovan, tako da se bo v pravo tekmovalno formo lažje vrnil v dresu Doba. Nogometaše, ki so posojeni, sicer vseskozi spremljamo, saj želimo tudi v času, ko ne igrajo pri nas, aktivno sodelovati pri njihovem razvoju,“ je dejal trener Simon Rožman.