Kobiljar: Olimpija je velik in organiziran klub

Prva liga 17. Feb 201821:18 > 21:22
nkolimpija.si

Rijad Kobiljar je po prihodu v Olimpijo opravil prvi intervju za klubsko spletno stran.

“Prvi vtisi so odlični. Pogoji so povsem drugačni v primerjavi z BiH. Tudi tam se igra kakovosten nogomet, a tukaj je vse skupaj še hitrejše. Največja razlika je ta, da pri Olimpiji igralec razmišlja zgolj o nogometu. Ne obremenjuješ se z drugimi zadevami, kajti za prav vse je poskrbljeno. Ogromno je malenkosti, ki jih mogoče na prvi pogled ne opaziš, a kmalu vidiš, da gre prav zaradi njih za velik, predvsem pa organiziran klub,” je za Olimpijino spletno stran povedal nekdanji mladinski reprezentant Bosne in Hercegovine, ki je od 7. do 17. leta živel v Združenih državah Amerike.

Nato se je vrnil v Bosno in Hercegovino, kjer si je nogometne zelenice delil z nekaterimi igralci, ki so sedaj v istem moštvu. Rijad si je dobro zapomnil Leona Benka, Tomislava Tomića in Gorana Brkića. “To so vrhunski igralci. Igral sem že skupaj z Benkom in Tomićem, Brkića pa poznam kot nasprotnika. Vsi trije so me odlično sprejeli, kot tudi ostali člani moštva. Rad bi šel po Tomićevih stopinjah, ki si je z odličnimi igrami v BiH prislužil prestop v tujino, nato pa v kratkem še vpoklic v reprezentanco, nadaljuje 21-letni napadalno usmerjeni vezist. Rijad o svojih kakovostih ni želel pretirano govoriti: Nerad govorim o sebi. Lahko govorim o tem, da se bom trudil dokazati navijačem in trenerju, a to želim storiti z igrami, ne z besedami. Želim govoriti na igrišču. Če pa bi se moral opisati, bi dejal, da imam rad žogo v nogah in da obožujem preigravanja.”

“Olimpijo spremljam od začetka sezone. Najbolj me je navdušila domača pokalna zmaga nad Mariborom. Imamo nekaj zares sijajnih igralcev in odlične navijače. Upam, da bodo ob koncu sezone zadovoljni,” je zaključil nizkorasli vezist.