Prvaki pomlad začeli z delitvijo točk

Prva liga 25. Feb 201816:55 > 17:08

Po uvodu v 19. krog Prve lige TS med Ankaranom Hrvatini in Triglavom (2:0) sta danes na delu prvo in drugouvrščena ekipa prvenstva.

Državni prvaki, NK Maribor, so spomladanski del sezone začeli z remijem proti Aluminiju. Eno izmed najlepših priložnosti v prvem polčasu si je za domače priigral Jan Mlakar, ki je v 42. minuti zablestel z udarcem pod prečko, vratar Matija Kovačić pa je žogo z odličnim posredovanjem izbil v kot.

V drugem polčasu so bili vijoličasti spet nevarnejšič. V 55. minuti je imel priložnost za vodstvo spet Mlakar, ki mu je visoko žogo v kazenski prostor poslal Luka Zahović, mladi napadalec pa žoge ni spravil v mrežo.

Sledil je končni juriš prvakov, menjava Aleks Pihler – Gregor Bajde, Alexander Cretu – Amir Dervišević, obramba Aluminija je vendarle zdržala in odščipnila točko.

Maribor ohranja vodstvo, Aluminij je osmi z 18 točkami.