Alves rešil Olimpijo, tri točke ostajajo v Stožicah

Prva liga 25. Feb 201818:51 > 19:02
NK Olimpija/SPS

Ljubljančani so v prvem krogu drugega dela prvenstva v Stožicah gostili Celje in štajersko zasedbo premagali z 2:1. Gledalci so vse tri gole videli v zadnjih 7 minutah srečanja.

Prvi so zapretili gostje, ki so v 4. minuti prek Rudija Požega Vancaša zatresli okvir gola. Podobno je deset minut kasneje uspelo Amadeju Breclu, nato pa so Ljubljančani zagospodarili na igrišču.

Najprej je poskušal Issah Abass, v 16. minuti pa je s prostega strela čez gol meril Rok Kronaveter. V 19. minuti je žogo na desni strani sprejel Nathan Oduwa, ki je iz ugodnega položaja zadel zunanji del mreže.

Razpoloženi Anglež je ponovno poskušal v 28. minuti, ko mu je zadetek preprečila vratnica. Do konca prvega polčasa je bil še enkrat nevaren Issah, ki je znova zatresel zunanji del mreže, Kronavetrov strel z razdalje pa je vratar Celja ubranil.

V osmi minuti nadaljevanja so zmaji izpeljali odličen protinapad. Issah je podal Stefanu Saviću, ta je podaljšal do Kronavetra, strel slednjega pa je ubranil Metod Jurhar. V 65. minuti je Mitch Apau odlično podal z desne strani, Dino Štiglec je odlično streljal z glavo, a se je ponovno izkazal vratar Celja.

Sledil je odličen zaključek tekme. V 86. minuti je po desni strani sijajno prodrl Savić in naravnost na glavo podal Issahu, mladi Ganec pa je dosegel svoj prvi gol v drugem delu sezone.

Gostje so na žalost nemudoma izničili zaostanek, ko je zadel Juicy Lupeta, a zmaji še niso rekli zadnje. V 93. minuti si je žogo na prosti strel nastavil Alves in s fantastičnim udarcem premagal gostujočega vratarja ter poskrbel za veliko zmago.

Ljubljančani so se z zmago Mariboru približali na vsega točko (imajo jih 43), medtem ko bodo Celjani s 24 točkami ostali na petem mestu.