Olimpija z zadetkom Oduwe skočila na vrh

Prva liga 4. Mar 201819:16 > 19:21
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na edini tekmi v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Gorico z 1:0 in se z zadetkom Nathana Oduwe zaviihteli na vrh lestvice.

Ljubljančani so dosegli drugo zmago v spomladanskem delu državnega prvenstva in se – ob tekmi več od Mariborčanov – zavihteli na prvo mesto prvenstvene lestvice. Po tesni domači zmagi nad Celjani so v gosteh ukanili še tekmece iz Nove Gorice in jim v tej sezoni prizadejali še tretji poraz na medsebojnih tekmah.

Obe ekipi sta obračun v mestu vrtnic začeli zelo previdno, igra je potekala med obema kazenskima prostoroma in brez izrazitih priložnosti na eni in drugi strani. Ljubljančani, ki so na današnji tekmi nastopili v črnih dresih (prvič po letu 1968), so v uvodnih petnajstih minutah sprožili dva strela z velike razdalje, poskusa Stefana Savića in Ricarda Alvesa pa nista bila posebej nevarna.

Po vsebinsko ne preveč bogati prvi polovici prvega polčasa je bila druga polovica nekoliko bolj dinamična, bolj ali manj pa so ritem narekovali Ljubljančani. V 25. minuti se je po kombinirani akciji s Tomislavom Tomičem v sijajni priložnosti znašel Alves, njegov strel s sedmih metrov pa je zletel mimo novogoriških vrat.

Vse do konca polčasa je bila jalova pobuda na strani izbrancev gostujočega trenerja Igorja Biščana, a je najlepšo priložnost v 42. zapravil domači napadalec Donatus Edafe, po predložku Janija Curka z desne strani je z glavo streljal mimo vrat gostov.

Drugi polčas je bil preslikava prvega. Ljubljančani so bili več pri žogi, Goričani so bili bolj obrambno naravnani, v 55. minuti pa so vendarle prejeli prvi gol. Levji delež je opravil Savić, ki je spretno ukradel žogo in lepo zaposlil Nathana Oduwo, ta pa je z desetih metrov zanesljivo zadel za 1:0.

V nadaljevanju so škarje in platno imeli Ljubljančani, med 62. in 64. minuto sta Mitch Apau in Issah Abass zapravila lepi priložnosti za bolj prepričljivo vodstvo. Po strelu prvega je zanesljivo posredoval Januš Štrukelj, drugi pa je s sedmih metrov streljal visoko prek gola. V 72. minuti je Olimpija izpeljala bliskovit nasprotni napad, predložek Oduwe pa ni našel Abassa.

V končnici tekme so gostitelji zaigrali nekoliko bolj pogumno, pravih priložnosti za izenačenje pa si niso priigrali.

ND GORICA 0:1 OLIMPIJA LJUBLJANA
Oduwa (57.)

Gorica: Štrukelj, Škarabot, Edafe (od 70. Džuzdanović), Osuji, Žigon, Kavčič, Humar (od 82. Gulič), Jogan, Curk, Šantek, Nagode (od 75. Tešlja). Trener: Miran Srebrnič.

Olimpija: Ivačič, Apau, Ilić, Uremović, Štiglec, Tomić, Čanađija, Alves, Oduwa (od 80. Kronaveter), Savić, Issah (od 88. Mrdja). Trener: Igor Bišćan.