Zeleno-beli Mariboru pokazali, kako se ukrivi Aluminij

Prva liga 7. Mar 201819:55 > 20:02
NK Olimpija Ljubljana

Ljubljančani so pred domačimi gledalci slavili najvišjo zmago v letošnji sezoni in goste iz Kidričevega odpravili s kar 5:1. Z današnjo zmago so potrdili prvo mesto in večnim tekmecem s tekmo več zbežali na štiri točke prednosti.

Ljubljančani so tekmo odločno odprli in povedli že v šesti minuti, ko je Mitch Apau z desne strani natančno podal v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Leon Benko, ki je z lepim in natančnim strelom z glavo matiral Matijo Kovačića

Vodstvo Olimpije pa ni dolgo trajalo, že nekaj trenutkov pozneje so imeli Kidričani prosti strel na desni strani, žogo spravili v kazenski prostor, kjer je z nekaj sreče končala pri Josipu Zebi na oddaljeni vratnici, ta pa jo je potem z močnim strelom spravil v mrežo.

Zatem se je nadaljevala prevlada Olimpije, ki je nekajkrat tudi zagrozila, v 13. minuti je med drugim Benko žogo poslal mimo gola, v 21. minuti je Rok Kronaveter sprožil z 20 metrov, a je bil Kovačić pozoren, minuto zatem pa je po kotu iz bližine zgrešil še Filip Uremović. V 31. minuti je od daleč poskusil še Dario Čanađija, Aluminijev vratar je bil znova zbran, tako kot po strelu Stefana Savića v 36. minuti.

V 41. minuti je s približno 20 metrov močno sprožil Ricardo Alves, a bil le malce premalo natančen, v 44. minuti pa je je bil z roba kazenskega prostora znova nevaren Kronaveter, a žogo poslal malce čez gol. Tik pred koncem prvega dela pa so Ljubljančani vendarle kronali premoč, po kotu je žoga prišla do Dina Štigleca, ki jo je iz bližine poslal v mrežo za svoj drugi zadetek v sezoni.

V drugem polčasu je prva zagrozila Olimpija, v 57. minuti je najprej Benko z 20 metrov zadel vratnico, odbito žogo pa je Savić poslal čez vrata. Tri minute zatem pa je zeleno-belim uspelo povišati prednost. Kronaveter je najprej malce z leve strani spet zadel vratnico, odbitek pa je v mrežo pospravil Benko.

Novo veliko priložnost so domači zapravili v 62. minuti, strel Branka Ilića z glavo iz bližine je Kovačić obranil, odbito žogo pa je čez gol potisnil Apau. Le malce zatem pa je za 4:1 in svoj drugi gol v sezoni poskrbel Kronaveter s strelom z glavo iz bližine.

Avtor petega zadetka v mreži Aluminija je bil Danijel Miškić, ki je v 70. minuti takoj po vstopu v igro zadel s strelom s približno 30 metrov in tako postavil končni izid 5:1.

NK OLIMPIJA LJUBLJANA 5:1 NK ALUMINIJ
Benko 6., 59., Štiglec 45., Kronaveter 63., Miškić 70.; Zeba 9.

Olimpija: Ivačič, Apau, Ilić, Uremović, Štiglec, Tomić, Čanađija (od 66. Miškić), Alves (od 68. Oduwa), Kronaveter, Benko, Savić (od 75. Savić). Trener: Igor Bišćan.

Aluminij: Kovačič, Šme, Zeba, Mensah (od 38. Ivančič), Jakšić, Vrbanec, Petrovič, Ploj, Marinšek (od 46. Štor), Krajnc (od 87. Makengo), Nunić. Trener: Oliver Bogatinov.