Maribor v tretjem poizkusu do prve zmage

Prva liga 10. Mar 201817:27 > 17:35

Po dveh zaporednih remijih, je Maribor proti Ankaranu prišel do prve spomladanske zmage (0:3), s katero se je vodilni Olimpiji približal na točko zaostanka. Zmaje v nedeljo čaka obračun s Triglavom.

Ankaran Hrvatini so se na obračunu 22. kroga PLTS na “domačem” igrišču v Dravogradu dolgo upirali vijoličastim. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, čeprav so imeli državni prvaki v sodnikovem podaljšku na voljo strel z bele točke (Primož Bužan je ustavil poizkus Luke Zahovića).

Maribor je terensko premoč uspel kronati v 58. minuti, ko je Dare Vršič zadel z roba kazenskega prostora. Ankaran bi v nadaljevanju po napaki gostujoče obrambe lahko izenačil, a je bil Jasmin Handanović na mestu ob strelu Silva Santosa.

Maribor je zmago potrdil v 62. minuti, zadel je Zahović, medtem ko je Jasmin Mešanović v 74. minuti z lepo odmerjenim strelom roba kazenskega prostora poskrbel za še boljši končni vtis zasedbe Darka Milaniča.

V Velenju je domači Rudar prav tako v drugem polčasu dosegel vse tri zadetke za zanesljivo zmago proti Krškemu. Na zadnji sobotni tekmi 22. kroga so tretje Domžale ob Kamniški Bistrici s 3:0 odpravile Gorico. Zadeli so Vetrih, Bizjak in Husmani.